نمایش جزییات خبر
۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۲۱

وزیر ارشاد:نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن با رویکردی متفاوت برپا شده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به رویکرد متفاوت نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن در مقایسه با دیگر دوره های آن، بخش 'دشمن شناخت' را از جمله بخش های مهم این رویداد قرآنی معرفی کرد.
وزیر ارشاد:نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن با رویکردی متفاوت برپا شده است

'سیدمحمد حسینی' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب، آشنایی و انس آحاد جامعه با قرائت و مفاهیم قرآن کریم است، گفت: تلاش بر این است تا در نمایشگاه قرآن، با بهره گیری از ابزارهای مختلف فرهنگی وهنری، به این خواسته رهبر فرزانه انقلاب جامه عمل پوشانده شود.
وی افزود: اگر جوانان حلاوت قرآن را درک و با این کتاب آسمانی انس و پیوند عمیق تری برقرار کنند به سمت مسایل دیگر نخواهند رفت.
حسینی با تاکید بر رویکرد متفاوت نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن در مقایسه با دیگر دوره های آن، پرداختن به موضوع بیداری اسلامی به عنوان مهمترین بحث جهان و منطقه، پرداختن به موضوع عفاف و حجاب و بحث عترت و ولایت را از مهمترین و جدیدترین بخش های نوزدهمین نمایشگاه قرآن بر شمرد.
وی بخش 'دشمن شناخت' نمایشگاه بین المللی قرآن را از دیگر بخش های مهم این رویداد قرآنی دانست و بصیرت افزایی مردم را از جمله اهداف اصلی آن عنوان کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه بین المللی قرآن را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و از همگان دعوت کرد با حضور در این فضای عرفانی و معنوی، زمینه انس و پیوند هرچه بیشتر با قرآن را فراهم کنند.
حسینی گفت: امیدواریم با توجه به وجود علاقه مندان و مشتاقان فراوان به قرآن، بتوانیم با بکارگیری تمامی ظرفیت هاي فرهنگی و هنری، علاوه بر ترویج این کتاب آسمانی در داخل کشور، آن را در سطح گسترده برای مردم دنیا نیز معرفی و تبیین کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: اکنون در یک جبهه جنگ نابرابر نرم فکری با دشمنان قرار داریم و آنها هر روز با استفاده از شیوه ها و حربه های متفاوت، فعالیت گسترده خود را در این عرصه بر ضد جمهوری اسلامی افزایش می دهند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان درصدد القای ایده ها، باورها، اعتقادات، تفکرات و روش های زندگی خود به کشورهای مختلف هستند، خاطر نشان کرد: آنها برای دستیابی به اهداف پلید و از پیش تعیین شده خود، از هر تلاش و کوششی دریغ نمی کنند.
نایب رییس شورای عالی سینما یکی از عرصه های فعالیت وسیع دشمنان بویژه غرب را تولید انبوه فیلم های سینمایی هالیوودی برای منفی و خشن جلوه دادن چهره ایرانیان برشمرد و از هنرمندان کشور خواست برای مقابله، تبیین و معرفی چهره و ماهیت واقعی دشمنان، با تهیه و تولید فیلم های مختلف، در این زمینه تلاش کنند.
حسینی هدف اصلی دشمنان از تاسیس شبکه های ماهواره ای فارسی زبان را پرداختن به موضوعاتی چون عرفان های وارداتی، ایجاد مکتب های فکری جدید، تبلیغ و ترویج روش های زندگی غربی، منحرف کردن اذهان بویژه جوانان به سوی ایده ها و اعتقادات غربی عنوان کرد.
وی گفت: در شرایط فعلی ضروریست که فعالیت های فرهنگی و هنری بیش از گذشته مطابق با فرهنگ اصیل اسلامی - ایرانی برای نسل جوان ترسیم شود تا آنها به سمت بیگانگان کشیده نشوند.
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن از هفتم مرداد ماه در مصلی امام خمینی(ره) گشایش یافت و همه روزه از ساعت 17 تا 24 و روزهای جمعه از ساعت 14 تا 24 میزبان بازدیدکنندگان است.
این رویداد قرآنی به مدت یک ماه دایر است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید