نمایش جزییات خبر
۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۵۹

حسینی در دیدار رئیس هیات امنای دانشگاه یونیسا: عدالت در دستیابی به تحصیلات عالی در ایران محقق شده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار رئیس هیات امناء دانشگاه یونیسای آفریقای جنوبی سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران را گسترش آموزش عالی به اقصی نقاط کشور عنوان کرد و گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته و تلاش های انجام شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی , عدالت در زمینه دستیابی به تحصیلات عالی درکشور محقق شده است.
حسینی در دیدار رئیس هیات امنای دانشگاه یونیسا:  عدالت در دستیابی به تحصیلات عالی در ایران محقق شده است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی , حسینی در این دیدار که در حاشیه برگزاری همایش" حج ؛وحدت و بیداری امت اسلامی" صورت گرفت با اشاره به ظرفیت های فراوان کشورمان  در حوزه آموزش عالی  از  آمادگی انتقال تجربیات  این حوزه به آفریقای جنوبی خبر داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به میزان پذیرش بانوان ایرانی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور گفت : یکی از دستاوردهای درخشان جمهوری اسلامی در زمینه آموزش عالی فراهم کردن امکان تحصیلات عالی برای بانوان است که در جهان کم نظیر است.
دکتر ماتیوس فوزا رئیس هیات امناء دانشگاه یونیسای آفریقای جنوبی نیز با اظهار خرسندی از پیشرفتهای شگرف ایران در زمینه آموزش عالی گفت: آفریقای جنوبی مشتاقانه خواستار استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه گسترش آموزش عالی است.
دکتر ماتیوس فوزا همچنین با اشاره به ظرفیت های دانشگاه یونیسای آفریقای جنوبی گفت: این دانشگاه بیش از 253 هزار دانشجو و 4000 هزار عضو هیات علمی دارد.
 چهل هزار دانشجو نیز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و 5/3 میلیون جلد کتاب نیز در کتابخانه آن وجود دارد.
دکتر ماتیوس فوزا علاوه بر ریاست هیات امناء دانشگاه یونیسا سمت خزانه داری حزب حاکم آفریقای جنوبی ای. ان. سی را نیز بر عهده دارد و عضو هیات شش نفره کادر رهبری این حزب است.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید