نمایش جزییات خبر
۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۳

آیت الله جوادی آملی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نمایشگاه بین المللی قرآن از حسنات و برکات نظام اسلامی ایران است _ دکتر حسینی از برگزاری همایش عبدالرحمن دماوندی ، شیخ شبلی و استاد امیری فیروز کوهی خبر داد

آیت الله جوادی آملی مفسر بزرگ قرآن، برگزاری مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن را بسیار خوب و مثمرثمر برشمرد و از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بعنوان حسنات و برکات نظام اسلامی ایران یاد کرد.
آیت الله جوادی آملی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نمایشگاه بین المللی قرآن از حسنات و برکات نظام اسلامی ایران است   _           دکتر حسینی از برگزاری همایش عبدالرحمن دماوندی ، شیخ شبلی و استاد ا
 آیت الله "‌عبد الله جوادی آملی در دیدار با "‌سید محمد حسینی "‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در بیت ایشان در دماوند برگزار شد ، خدمات و عملکرد اخیر وزارت ارشاد را بسیار خوب و نافع عنوان کرد و گفت: انتظار است با توجه به موقعیت فعلی و نیاز کشور این خدمات در سطح بالاتری به مردم ارائه شود.
وی با بیان اینکه صدای انقلاب اسلامی امروز به لطف الهی به مناطق مختلف دور و نزدیک دنیا رسیده است، تصریح کرد: مردم  به این ندا لبیک گفته و با الگو و سرمشق قرار دادن این نظام و انقلاب اسلامی اینگونه سرنوشت را رقم زده و شاهد بیداری اسلامی دردنیا و به ویژه در سطح منطقه هستیم.
این فیلسوف خاطر نشان ساخت : همگان واقفند به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و تثبیت و تشکیل جمهوری اسلامی ایران حاصل اتحاد،یکپارچکی ،تلاش،مبارزه و قیام مردمی ،روحانیت،مراجع تقلید،علما و در راس همه آنها حضرت امام خمینی (ره) بود که بر علیه نظام استکبارو کفر صورت گرفت و امروز ثمره آن حرکت سترگ و با برکت ، الگویی برای جهانیان شده است.
آیت الله جوادی آملی ملت های مسلمان منطقه را مظلوم ،بی دفاع،به دور از هرگونه خشونت و جنگ طلبی که خواهان برقراری نظام حق و عدالت هستند عنوان کرد و نقطه مقابل آنها را آمریکا،ایادی استکبار و غرب که همواره در صدد جنگ طلبی ، خونریزی و پایمال نمودن حق و حقوق انسان های مظلوم هستند برشمرد.
ایشان اضافه کرد: آنها امروز مدعی حقوق بشر و دفاع از انسانها هستند.این در حالی است که بیشترین بودجه های خود را هزینه و صرف کشتار مردم بی دفاع و اشغال سرزمین ملت های مظلوم می کنند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران داعیه این نیست که زمین بگیرد بلکه داعیه زمینه سازی است ،تصریح کرد: در دنیا نظامی مانند ایران وجود ندارد که به عنوان نجات دهنده انسانهای دربند ظالمان تلاش کند.
این استاد حوزه های علمیه در بخش دیگر از سخنان خود چاپ و انتشار کتب ارزنده ،نافع و مفید را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید نسل جوان را با آثار بزرگان و شخصیت ها آشنا کرد.
وی اضافه کرد: نسل امروز نیازمند شناخت و آگاهی هرچه بیشتربا ابعاد شخصیتی و وجودی بزرگانی است که عمر خود را در راه رشد،اعتلا و پیشرفت کشور و میهن صرف کرده و کتب ارزشمندی را ازخود برای استفاده نسل امروز به عنوان آثار ماندگار و فاخر به یادگار گذاشته اند.
این مفسربزرگ قرآن ضمن توصیه به جوانان برای انس هر چه بیشتر با قرآن و بهره گیری از آموزه های آن ،نمایشگاه و مسابقات بین المللی قرآن در کشور را فرصت مغتنمی برای پیوند ناگسستنی با این کتاب آسمانی عنوان کرد.
استاد برجسته حوزه های علمیه تصریح کرد: آثار قرآنی باید درگفتار،نوشتار و رفتار جوانان نهادینه شود.
وی اظهار داشت: حقیقت قرآنی را خداوند به عنوان دارو معرفی نکرده بلکه فرموده "این کتاب آسمانی شفاست  و هرکجا رفته اثرگذار بوده است".
آیت الله جوادی آملی وضع حجاب و ظاهر جامعه در تهران و برخی استانها را متناسب با شئونات  اسلامی ندانست و اظهار داشت: ریشه بد حجابی ناشی از جهالت است و متولیان فرهنگی می بایست راهکارهای رفع جهالت را شناسایی و در جامعه فرهنگ سازی نمایند .
ایشان افزود: اسلام،زن را در سایه حجاب و سایر فضائل به صحنه می آورد تا معلم عاطفه ، رقت ،درمان ، لطف،صفا، وفا ومانند آن شود و دنیای کنونی ، حجاب را از زن گرفته تا زن به عنوان ملعبه به بازار بیاید و غریزه را تأمین کند . زن وقتی با سرمایه غریزه به جامعه آمد، دیگر معلم عاطفه نیست،فرمان شهوت می دهد،نه دستور گذشت.
وی با پسندیده خواندن موضوع تکریم و بزرگداشت بزرگان و شخصیت های علمی و فرهنگی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت در حال انجام است، پیشنهادکرد درباره افرادی مانند عبد الرحمان دماوندی و شیخ شبلی در دماوند نیز تحقیق و بررسی صورت گیرد و ابعاد شخصیتی این افراد نیز به جامعه معرفی شود.
آیت الله جوادی آملی ضمن آرزوی موفقیت و توفیق خدمت گزاری هرچه بیشتر برای مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، از درگاه ایزد منان آرزوکرد این نظام که امانتی الهی است تا ظهور صاحب اصلی اش منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) از هر خطری حفظ و محافظت فرماید و همگان را قدردان این نظام قراردهد.
در ابتدای این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با تشریح و ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های انجام شده و دردست اقدام این وزاتخانه گفت: همه ساله علاوه براینکه مسابقات بین المللی قرآن به صورت گسترده برگزار می شود نمایشگاه بین المللی قرآن نیز به مدت یکماه که از حالات روحی و معنوی فراوانی برخورداراست برگزارمی شود.
وی افزود: در این نمایشگاه تمامی آثار قرآنی اعم از فرهنگی و هنری شامل کتب ، نرم افزارها ، تابلوها و.. در سطح گسترده ای ارائه می شود.
حسینی با بیان اینکه امسال همه دستگاههای اجرایی کشور ملزم به اختصاص نیم درصد از اعتبارات خود به فعالیت های قرآنی هستند ،خاطر نشان کرد:در مجموع این رقم قابل توجهی بالغ بر 1000میلیارد تومان می شود که می توان درموضوعات و فعالیت های قرآنی مانند بحث آموزش ، قرائت ،مفاهیم و ساخت آثار هنری ، فیلم ها ی سینمایی و ساخت سریال های تلویزیونی هزینه کرد.
وزیرفرهنگ و ارشاد به جنگ نرم فکری فعلی و بیداری اسلامی درمنطقه اشاره کرد و از ترجمه های کتاب های ارزنده و خوب به زبان های مختلف که علاقه مندان فراوانی نیز در سطح داخلی و بین المللی دارد خبر داد.
حسینی همچنین با بیان اینکه هم اکنون دو گروه اسلام گرا وغرب گرا در سطح منطقه مطرح است ، خاطر نشان کرد: گروه های اسلام گرا اعلام داشته اند ما بیشتر از نیاز مادی و سرمایه ای به نظرات،اندیشه ها و تفکرات ایرانیان نیازمندیم.
وی اظهار داشت: هم اکنون سردمداران جهان سرمایه داری با تولید انبوه کتب درصدد هستند دیدگاهها و تفکرات خودشان را در جهان حاکم و القا کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه کشور ما از یک فرهنگ غنی و اصیل اسلامی- ایرانی برخورداراست، تصریح کرد: ما می توانیم با تولید و عرضه محصولات فرهنگی و هنری متنوع و انبوه علاوه بر رقابت با نظام سرمایه داری و غربی ،از فرهنگ غنی خودمان نیز صیانت کرده و آنرا به جهانیان معرفی و تبیین کنیم.
دکتر حسینی  با بیان اینکه خیلی ها وزارت ارشاد را صرفا به اسم سینما،تئاتر و موسیقی می شناسند خاطر نشان کرد: این درحالی است که هم اکنون این وزاتخانه درعرصه ها وحوزه های مختلفی مشغول کاربوده و زمینه فعالیت های گسترده فرهنگی و هنری نیز برای ما مهیا است که از همه فرصت ها برای خدمت گزاری به مردم و افزایش محصولات فرهنگی و هنری تلاش خواهیم کرد..
 حسینی به بحث تکریم و بزرگداشت بزرگان و شخصیت های علمی و فرهنگی اشاره و تصریح کرد: با عنایت به رویکرد فرهنگی دولت دهم در دور سوم سفرهای استانی و اهتمام ویژه این دولت به موضوع ، مصمم هستیم این مهم با جدیت برای معرفی هرچه بیشتر آنها به مردم و به ویژه نسل جوان واحیای آثار این بزرگان در سطح گسترده ای ادامه داشته باشد.
وی همچنین به ساخت فیلم و سریال های مختلف در باره شخصیت ها و بزرگان از سوی هنرمندان کشور اشاره کرد وگفت: درصدد هستیم هنرمندان را با علما و صاحبنظران پیوند و موجبات  تعامل بیشترآنها را فراهم آوریم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برگزاری همایش عبدالرحمن دماوندی ، شیخ شبلی و استاد امیری فیروز کوهی خبر داد.
حسینی خاطرنشان کرد: بر این باوریم برای الگو سازی مناسب و سازنده ،در وادی هنرکسانی مانند استاد فرشچیان تجلیل و معرفی شوند که در زمینه های دینی و مذهبی فعالیت داشته و خدمات ارزنده و مفیدی به جامعه و کشور ارائه کرده اند.
پس از این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد به محله شیخ شبلی رفت و از نزدیک از مقبره این شخصیت بازدید بعمل آورد و در گفتگویی از برگزاری کنگره عبد الرحمان دماوندی و شیخ شبلی در دماوند و استاد امیری فیروزکوهی در فیروز کوه در آینده ای نزدیک خبر داد.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید