نمایش جزییات خبر
۸ مرداد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۷

حسینی در اختتامیه هفته فرهنگی کهگیلویه و بویر احمد: سربلندی و سرافرازی در روحیه مردم این دیار متجلی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مقابله با هجمه های فرهنگی بیگانگان، مستلزم ترویج، تبیین و معرفی فرهنگ ایرانی - اسلامی است.
حسینی در اختتامیه هفته فرهنگی کهگیلویه و بویر احمد: سربلندی و سرافرازی در روحیه مردم  این دیار متجلی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ,'سید محمد حسینی' عصر شنبه در مراسم اختتامیه هفته فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویر احمد که در محل ساختمان تئاتر شهر تهران برگزار شد، افزود: هم اکنون کشورهای غربی با ایجاد جنگ نرم فکری و تهاجم فرهنگی در اکثر کشورها بویژه کشورهای اسلامی درصدد القای فرهنگ، باورها، اعتقادات و تفکرات خود هستند.
وی افزود: آنها برای دستیابی به مقصد و اهداف پلید از پیش تعیین شده خود از هر حربه و نیرنگی استفاده می کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، لزوم توجه به فرهنگ بومی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر بخواهیم به فرهنگ خود خیانت نکنیم باید مردم را با فرهنگ بومی کشور آشنا کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به لزوم تبلیغ ایرانگردی در مبحث گردشگری اشاره کرد و افزود: متاسفانه در کشور بحث جهانگردی بیش از ایرانگردی مطرح است و در این راه تبلیغات فریبنده و غیر مفیدی نیز وجود دارد که هیچ سودی برای کشور به همراه ندارد.
حسینی با اشاره به روند مطلوب برگزاری چنین هفته‌های فرهنگی که مدتی است با جدیت در کشور آغاز شده است، گفت: برگزاری اینگونه مراسم بسیار مطلوب و مفید بوده و باعث آشنایی هر چه بیشتر هموطنان با فرهنگ دیگر نقاط کشور می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشینه فرهنگی مردم استان کهگیلویه و بویر احمد اظهار داشت: تمامی مردم این استان، ارادتمندان اهل بیت(ع) به شمار می آیند و غیرت، مردانگی و شجاعت آنان نیز زبانزد عام و خاص است.
حسینی همچنین خاطر نشان کرد که مبارزات مردم این دیار، بارز و آشکار بوده و سربلندی و سرافرازی در روحیه مردم این دیار متجلی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم استان کهگیلویه و بویر احمد در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همیشه همراه نظام بوده اند، خاطرنشان کرد: تعداد شهدای این استان بیانگر عزم راسخ آنها در همراهی با کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
حسینی در ادامه همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و توجه به قرآن کریم و گسترش فرهنگ قرآنی، اظهار داشت: قرآن، کتاب روشن و پربرکتی است که همیشه نکته و پیام تازه ای دارد و ما باید از این کتاب در ماه مبارک رمضان بیش از گذشته بهره مند شویم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلی امام خمینی (ره)، از همگان دعوت کرد با حضور در این نمایشگاه معنوی، زمینه هرچه بیشتر انس و پیوند با این کتاب آسمانی را مهیا کنند.
در ادامه این مراسم گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری استان کهکیلویه و بویر احمد بخش‌هایی از هنر بومی خود را به نمایش گذاشتند و به گروه‌های برگزیده نیز جوایزی اهدا شد.
هفته فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویر احمد از یکم تا هشتم مرداد ماه جاری در چهار نقطه تالار وحدت، برج آزادی، تئاتر شهر و فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید