نمایش جزییات خبر
۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۰:۴۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :مصمم به ساماندهی نهضت قرآنی در کشور هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قرآن می تواند مسیر هدایت انسان ها باشد تصریح کرد:‌مصمم به ساماندهی نهضت قرآنی در کشور هستیم به گونه ای که نا آشنایی با این کتاب آسمانی وجود نداشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :مصمم به ساماندهی نهضت قرآنی در کشور هستیم

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی" شامگاه پنجشنبه در آیین گشایش نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن که لحظاتی پیش با حضور رییس جمهور در مصلای امام خمینی (ره)بزگزار شد، افزود: قرآن کتاب وزین ، ژرف و دارای عمق وسیعی از آموزه ها ، پند ها ، بشارت ها و چراغ راه هدایت انسان ها برای رسیدن به کمال و رشد تعالی است.
وی بابیان اینکه رفتار ، اخلاق و بینش قرآنی باید در زندگی اجتماعی و فردی انسان ها نهادینه شود تصریح کرد :‌ ایران نظامی الگو و الهام بخش برای سایر کشورهای دنیا به شمار می رود، لذا باید به مرحله ای برسیم که در این نظام مقدس احدی نا آشنا با قرآن در کشور وجود نداشته باشد.
حسینی به ویژگی ها و بخش های مختلف نمایشگاه نوزدهم قرآن کریم اشاره کرد وگفت: نمایشگاه امسال با چهره ای متفاوت در ابعاد بسیار گسترده بر پا شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تحقق بخشیدن به توصیه های مقام معظم رهبری در امور قرآن ، پرداختن به موضوع بیداری اسلامی به عنوان مهمترین بحث دنیا و منطقه ، پرداختن به موضوع بحث عفاف و حجاب ، تشکیل بخش دشمن شناخت ، بخش عترت و ولایت را از مهمترین بخش های جدید این نمایشگاه بر شمرد.
حسینی با بیان اینکه از آغاز دولت نهم تا کنون رشد فزاینده ای را در امور قرآنی در کشور شاهد بوده ایم تاکید کرد:‌مصمم هستیم این نهضت و حرکت قرآنی همواره با جدیت ادامه داشته و این چراغ پرفروغ را لحظه به لحظه نورانی تر کنیم .
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با تشریح بخش های دیگر نمایشگاه قرآن خاطر نشان کرد: حضور گسترده دانشگاهیان ، حوزویان ، برگزاری کرسی های نظریه پردازی ، برگزاری 500نشست تخصصی ، انجام 250مشاوره مذهبی ، دینی و قرآنی ، فعالیت 600هیات علمی ، برگزاری هرشب سخنرانی های مختلف ، برگزاری مجالس تلاوت قرآن به صورت دسته جمعی ، مجالس راز و نیاز و نیایش با خدا از دیگر بخش ها و فعالیت های نمایشگاه امسال است .
حسینی اظهار داشت: با نو آوری ، خلاقیت ها و استفاده از همه ظرفیت های فرهنگی ، هنری امسال رشد کمی و کیفی را در این نمایشگاه شاهد هستیم .
وی به تحولات و بیداری اسلامی در منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت بیداری اسلامی و خیزش مسلمانان جهان بر علیه استکبار و صهیونیسم و الگو قرار گرفتن ایران برای کشورهای مختلف ، در این نمایشگاه نیز سعی شده در سطح گسترده ای به این موضوع مهم پرداخته شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه مقرر شده همه دستگاه های اجرایی کشور نیم درصد از اعتبارات خود را به فعالیت های قرآنی اختصاص دهند ، ابراز امیدواری کرد با اختصاص این بودجه که رقم قابل توجه ای خواهد شد در آینده نزدیک بر توسعه فعالیت های قرآنی افزوده شود و شاهد رشد و تعالی در این عرصه باشیم .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نمایشگاه قرآن از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است از همگان دعوت کرد با حضور در این نمایشگاه معنوی و فضای نورانی ،زمینه انس و پیوند هرچه بیشتر با قرآن را مهیا کرده و روحیه قرآنی را در خانواده و جامعه تعمیم دهند.
حسینی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با توجه به علاقه مندان و مشتاقان فراوان به این کتاب آسمانی بتوانیم با بکار گیری همه ظرفیت های فرهنگی ، هنری قرآن را به دنیا معرفی کنیم .
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شامگاه پنجشنبه با حضور رییس جمهور ، وزیر فرهنگ و ارشاد و جمعی از شخصت های فرهنگی و فعالان قرآنی در محل مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید