نمایش جزییات خبر
۶ مرداد ۱۳۹۰ ۱۸:۱۷

حسینی: بیداری اسلامی نتیجه انس با قرآن است

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : الگو و الهام بخش شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای اکثر کشورهای جهان ،نتیجه برکات و ثمرات کتاب آسمانی و الهی قرآن است.
حسینی: بیداری اسلامی  نتیجه انس با قرآن است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،" سید محمد حسینی" روز پنجشنبه در سومین همایش ملی مدیران موسسات فرهنگی قرآن و عترت که در مجتمع آدینه، برگزار شد، افزود: ترویج ،آگاهی بخشی و آشنایی با قرآن باید به مرحله ای برسد که نه تنها در داخل بلکه درعرصه بین المللی نیز دیپلماسی ما قرآنی شود برای اینکه این کتاب آسمانی تنها عامل پیوند دهنده ملت ها به شمار می آید.
حسینی به تحولات و خروش ملت های مسلمان در دنیا بویژه کشورهای مسلمان منطقه اشاره و این بیداری اسلامی را نتیجه همین پیوندها و آشنایی عمیق و انس با قرآن برشمرد.
وی با اشاره به گشایش نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن که شامگاه امروز(پنجشنبه) با حضور رئیس جمهور انجام می شود، شعار امسال این نمایشگاه را نیز "‌بیداری اسلامی" عنوان کرد که این امر نیز نشانگراهتمام ویژه جمهوری اسلامی به این مسئله مهم است.
حسینی تاکید کرد: نمایشگاهی که با این عظمت برپا می شود باید همه اهالی فرهنگ و هنر کشور دست در دست هم جاذبه ها ی قرآن را در این محل معنوی و دینی مهیا و به معرض دید عموم مردم قرار دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قرآن تنها کتابی است که اکثر فرقه ها و مذاهب اسلامی به آن اعتقاد و باور دارند،خاطر نشان کرد:همگان واقفند که این کتاب مبین، بشارت دهنده و مژده های فراوانی را بهمراه دارد چرا که در آن سستی و باطل وجود نداشته و کتابی متغن و کامل است.
حسینی با بیان اینکه نمایشگاههای قرآن و رسانه ها نقش موثری در ترویج و معرفی قرآن و آموزه های این کتاب آسمانی دارند،آشنا کردن و انس هرچه بیشترجوانان با قرآن و تلاش برای ترویج آن را بعنوان یک ضرورت در جامعه مورد تاکید قرارداد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی قرآن را کتابی وزین،ژرف، نوید دهنده ،دارای آموزه ها ، پندها و...فراوان توصیف کرد و گفت: عمق و عظمت این کتاب به حدی است که هرچه در آن عمیق شوی بازهم جای فراگیری و مطلب به اندازه کافی در آن وجود دارد.
وی اضافه کرد:‌جمهوری اسلامی ایران نظامی الگو و الهام بخش است و باید به سمت و سویی حرکت کنیم که این کتاب آسمانی با تقسیم کار خوب ، مناسب، تبادل تجربیات و بهره گیری مناسب از آن ، در زندگی فردی و اجتماعی افراد سهیم و نهادینه شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قرآن باید در رفتار،کردار،اخلاق و...ما تجلی پیدا کند، از دست اندرکاران، فعالان و خادمان قرآنی خواست دراین عرصه همواره پیشگام وپیشقدم باشند.
وی افزود:خود این خصوصیات و ویژگی ها می تواند بیشترین جاذبه را در افراد مختلف جامعه برای انس با قرآن و جذب به آن ایجاد کند.
حسینی با اشاره به بحث تکریم و بزرگداشت شخصیت ها و بزرگان علمی ،فرهنگی ،ادبی، معرفی و احیای آثار آنها به مردم که چندی است در سطح گسترده در سراسر کشور آغاز شده،از دست اندرکاران قرآنی خواست آنها نیز برای شناخت و معرفی شخصیت های قرآنی و معرفی آنها به مردم و بویژه نسل جوان تلاش کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه با ابراز خرسندی از فعالیت ها و کارهای گسترده انجام شده قرآنی در کشور،از دست اندرکاران قرآنی کشورخواست به گونه ای برنامه ریزی و طراحی کنند که طی دو سال آینده نا آشنایی با قرآن در کشور وجود نداشته باشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید