نمایش جزییات خبر
۶ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸

حسینی: قرآن کریم نسخه آرام بخش بشریت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تحولات ایجاد شده در جهان اسلام و کشورهای اسلامی به برکت قرآن کریم است.
حسینی: قرآن کریم نسخه آرام بخش بشریت است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سید 'محمد حسینی ' عصر چهارشنبه در همایش بزرگ قرآن یاوران استان البرز که در تالار اجتماعات شهیدان نژادفلاح شهر کرج برگزار شد، افزود: اگر معرفت جوامع اسلامی نسبت به قرآن افزایش یابد و به آن پایبند باشند ، شاهد تحولات بهتر و بیشتری در این کشورها خواهیم بود زیرا قرآن کریم راه نجات است.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در سایه قرآن به پیروزی رسید و ما می توانیم با گسترش فعالیت های قرآنی فضای معنوی را همچنان در کشور حاکم کنیم.
حسینی اضافه کرد: قرآن کریم نسخه آرام بخش بشریت و کتاب هدایت گر در زندگی فردی و اجتماعی است.
وی با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه عزیز و مبارک باید بتوانیم بیشتر با قرآن مانوس شویم و درصورت توانایی چندین بار آن را قرائت کرده و مفاهیم آن را درک کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به انس امام راحل (ره) به قرآن کریم گفت: آن بزرگوار در ماه مبارک رمضان هر سه روز یکبار قرآن را ختم می کردند و این عظمت ایشان به خاطر انس با قرآن و آموزه های دینی و الهی بود.
حسینی در ادامه به سالروز عملیات پیروزمندانه مرصاد در سال 67 اشاره کرد و افزود: یکی از وصایای شهدا ، عمل به قرآن است و آنها همواره در زمان حضور در جبهه ها قرآن را تلاوت می کردند که انس آنها با قرآن باعث می شد تا در راه خدا از همه چیز خود بگذرند و عامل اصلی پیروزی ما در جنگ نیز شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: کشور ما باید الگویی برای دیگر کشورها در عمل به قرآن باشد و تلاش کنیم تحولی را که آغاز کرده ایم به نتیجه برسانیم.
حسینی اضافه کرد: در پرتو تعالیم قرآنی می توانیم کشورهای دیگر را تحت تاثیر قرار داده و قرآن عامل پیوند ما با دیگر کشورها باشد چراکه این کتاب آسمانی سندی است که همه به آن صحه می گذاریم.
وی تاکید کرد: قرآن باید در متن زندگی انسانها قرار گیرد و این کتاب آسمانی را به عنوان یک الگوی زندگی معرفی کنیم تا مردم از آن تبعیت کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، استفاده از ابزارهای مختلف هنری و ادبی همچون ساخت فیلم های بلند و کوتاه سینمایی ، شعر، هنرهای تجسمی، کتاب و ... را از راههای معرفی مفاهیم قرآنی و بردن آن در متن زندگی انسانها عنوان کرد و اظهار داشت: در عین حال که ما تاکید بر حفظ، قرائت و تفسیر قرآن داریم ، باید این محتوای ارزشمند را در قالب های زیبا و ظرف های بلورین به دنیا ارایه کنیم.
حسینی یادآور شد: در بعضی از کشورها تلاش می شود تا جوانان و نوجوانان را از قرآن دور کنند زیرا آنها فهمیده اند که قرآن کریم بسیار تاثیرگذار است.
گفتنی است در نخستین همایش 'قرآن یاوران' استان البرز بیش از یکهزار و 500 نفر از فعالان قرآنی و قرآن پژوهان و اعضای فعال قرآنی در کانونهای فرهنگی هنری مساجد و مهدهای قرآن شرکت داشتند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید