نمایش جزییات خبر
۵ مرداد ۱۳۹۰ ۲۱:۳۰

وزیر ارشاد : نمایشگاه قرآن از برکات نظام جمهوری اسلامی است

سید محمد حسینی عصر امروز با حضور در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) محل برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن از بخش های مختلف آن بازدید کرد .
وزیر ارشاد : نمایشگاه قرآن از برکات نظام جمهوری اسلامی است

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'‌در این بازدیدکه رئیس نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن ،'سید محمد حسینی' را همراهی می کرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نزدیک در جریان روند آماده سازی و آخرین اقدامات انجام شده بخش ها و غرفه های نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن قرارگرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از روندکارهای انجام شده،ازدست اندرکاران نمایشگاه خواست تمامی تلاش خود را برای آماده سازی نهایی نمایشگاه و انجام کارهای احتمالی باقی مانده به کار ببندند.

حسینی نمایشگاه بین المللی قرآن را از برکات نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت : این نمایشگاه شامگاه پنجشنبه ششم مرداد ماه(فردا) با حضور رئیس جمهوری گشایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه نوزدهم تنوع بیشتری را نسبت به سال گذشته شاهد خواهیم بود،خاطر نشان کرد: این نمایشگاه از 30 بخش تشکیل شده و قرار است 550 نشست تخصصی در موضوعات مختلف به همراه کرسی های نظریه پردازی در آن برگزار شود.

حسینی حضور فعال و گسترده بخش های دانشگاهی با 72 غرفه و برگزاری 86 نشست تخصصی ،حوزوی ،شعر و ادبیات،کودک و نوجوان،ارائه کارهای هنری هنرمندان شامل تابلو فرش های هنری قرآنی ، تازه های کتاب و ارایه نرم افزارهای مختلف قرآنی جدید را از بخش های متنوع این نمایشگاه برشمرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بخش عفاف و حجاب را از دیگر بخش های این نمایشگاه برشمرد و گفت: این بخش با مشارکت شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه های مرتبط با این حوزه در طبقه زیرین شبستان مصلی دایر خواهد شد.

حسینی گفت: اجرای نمایشنامه های مختلف (حدود 6 نمایشنامه در روز)،تلاوت و قرائت هر شب قرآن بصورت دسته جمعی،مراسم مختلف سخنرانی،نیاش و راز و نیاز با خدا و چندین برنامه متنوع فرهنگی،دینی،مذهبی و قرآنی از دیگر برنامه ها در طول برگزاری این نمایشگاه خواهد بود.

وی افزود:بخش بین الملل نمایشگاه نیز با مشارکت 30 کشور برگزار می شود که امسال این بخش با پرداختن به رویکرد 'بیداری اسلامی'، فضای جدید را تجربه خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،شعار امسال نمایشگاه قرآن را 'قرآن کتاب بیداری' ذکر کرد و گفت : برای تحقق این شعار و با توجه به اینکه زیر ساخت های این حرکت، الهام گرفته از قرآن و انقلاب اسلامی ایران است، بنا داریم هویت اصلی حرکت بیداری را تبیین کنیم.
حسینی استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری و مشارکت حداکثری دستگاه های قرآنی را از اهداف این نمایشگاه برشمرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد :نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، محل عرضه تمام فعالیت های قرآنی در عرصه های متنوع طی سال است و اگر بخواهیم از آخرین دستاوردهای قرآنی کشور تحلیلی ارائه کنیم، این نمایشگاه بهترین فرصت برای آن خواهد بود.

سید محمد حسینی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه بین المللی قرآن دستاوردها، اقدامات و فعالیت های انجام شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های مختلف نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور گسترده علما،فضلا،روحانیون ،مسئولان کشور،فرهیختگان، اندیشمندان و صاحبنظران ابراز امیدواری کرد ارایه نظرات ،رهنمودها و پیشنهادات ارزنده آنها چراغ راهی برای ادامه این مسیر در جهت رشد و تعالی برای هرچه با شکوهتر برگزار شدن این رویداد مهم دینی و معنوی شود.

در این بازدید حجت الاسلام حمید محمدی رئیس نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن، علی اسماعیلی مدیر کل حوزه وزارتی ارشاد،محمد علی منفرد مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری نیز حضور داشتند .

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید