نمایش جزییات خبر
۳ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۷

وزیر ارشاد: نقاشی برای کودکان و نوجوانان , تمرین درست نگاه کردن است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی , متن کامل پیام وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به نخستین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی کودک و نوجوان به شرح زیر است:
وزیر ارشاد: نقاشی برای کودکان  و نوجوانان , تمرین درست نگاه کردن است
کودکان و نوجوانان عزیز,فرزندان گرامی این سرزمین خداطلب
     سلام
    گر چه شما مردان و زنان آینده ساز این کشور اسلامی خواهید شد اما شرکت نمودن شما در این جشنواره نشان می دهد که اینک نیز می توان شما را به جای کودکان و نوجوانان با عبارت مردان و زنان کوچک ، صدا زد .
پس ای زنان و مردان کوچک
پیاده کردن فکر برروی بوم و یا صفحاتی با هر جنس ، نیازمند اندیشیدن است و اندیشه حاصل رشد است و رشد با آموزش و تمرین و تربیت و پرورش بوجود می آید . نقاشی برای شما تمرین درست نگاه کردن است . کاریکاتور برای شما تمرین جور دیگر دیدن است . خوشنویسی تمرین تسلط بر انگشتان و کلام زییا آموختن است.و کلاژ تمرین انتخاب درست و قراردادن هرچیز بر جای خود است . در نتیجه باید گفت این جشنواره نوید پرورش هنرمندان اهل فکر آینده است .
پیغمبر گرامی اسلام صل الله علیه و آله و سلم فرمود: «العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر» یعنی آنچه در کودکی می آموزید مانند نقشی که بر سنگ کنده می شود و تا همیشه خواهد ماند . آنچه امروز یاد میگیرید بعنوان یک مهارت در پرونده توانائیها شما ثبت خواهد شد. آدمها به اندازه مهارتها یشان نزد جامعه احترام و اعتبار پیدا می کنند و حق انتخاب خواهند داشت .
شما هنرمندان آینده هر قدر پایه های ایمانتان محکم باشد ، آنچه به شما الهام خواهد شد و آنچه در اندیشه شما بوسیله فرشتگان بشارت قرار خواهد گرفت بیشتر و ارزشمند تر خواهد بود.
قرآن کریم می فرماید: « ان تنصروا الله ینصرکم » اگر خدا را یاری کنید، شما را یاری می کند .
شما هنرمندان مسلمان کم سن و سال اگر خوب بیاموزید و با مفاهیم دینی به درستی آشنا شوید، نقش بسیار روشنی در آینده هنر این سرزمین خواهید داشت . برای بوجود آورندگان این جشنواره که کاری نوآورانه است و شما شرکت کنندگان عزیز و فرزندان گرامی این سرزمین خداجو ، بهترین ها را آرزو می کنم .   
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید