نمایش جزییات خبر
۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۱

وزیر إرشاد در نماز جمعه پرتوریا :جمهوری اسلامی ایران, الگوی عملی مسلمانان جهان است

وزیر فرهنگ و إرشاد إسلامی در جمع نمازگزاران پرتوریا تصریح کرد: بیداری امروز دنیای اسلام مرهون اندیشه ها و افکار بیدارگر بزرگ عصر ما حضرت امام خمینی (ره) است.
وزیر إرشاد در نماز جمعه پرتوریا :جمهوری اسلامی ایران, الگوی عملی مسلمانان جهان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  با یادآوری حمایت مردم ایران از مبارزات مردم آفریقای جنوبی بر ضد آپارتاید و تبعیض نژادی افزود:حضرت امام خمینی (ره) بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دستور دادند  کلیه روابط با رژیم آپارتاید قطع شود و ما امروز به این عمل قهرمانانه امام افتخار می کنیم.

دکتر حسینی خطاب به نمازگزاران جمعه شهرپروتوریا  بیان داشت: حامل سلام های گرم مقام معظم رهبری؛رئیس جمهور و مردم ایران برای مسلمانان آفریقای جنوبی هستم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه که از تونس تا بحرین را فرا گرفته است اظهار داشت:مردم مسلمان منطقه  خیانت برخی حاکمان وابسته به غرب؛ درعدم حمایت از مردم فلسطین ولبنان و هم پیمانی با رژیم صهیونیستی را هرگز فراموش نخواهند کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مسلمانان منطقه باید برای احقاق حقوق خود؛استقرار عدالت و اجرای قوانین اسلامی صبر و مقاومت داشته باشند چرا که مردم مسلمان ایران نیز برای استقرار جمهوری اسلامی فشارهای زیادی متحمل شدند اما افق آینده روشن و امید بخش است.

دکتر حسینی تصریح کرد : امروز به برکت استقرار جمهوری اسلامی  روز به روز بر اقتدار و اعتبار ایران افزوده می شود و قله های علم وفناوری یکی پس از دیگری به دست جوانان شایسته ایرانی فتح می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دستاوردهای جوانان ایرانی در عرصه های مختلف از جمله پیشرفت های حاصل شده  در حوزه سلول های بنیادی؛فناوری نانو؛بیوتکنولوژی؛ و استفاده صلح آمیز از انژی هسته ای تاکید کرد :امروز جمهوری اسلامی به الگویی عملی برای مسلمانان جهان تبدیل شده است.

دکتر حسینی با اشاره  به تلاش همه جانبه غرب برای تخریب چهره اسلام و مسلمانان گفت: ترویج اسلام هراسی و ایران هراسی دو سر فصل عمده فعالیت های فرهنگی غرب است و هالیوود به عنوان یکی از ابزارهای رسانه ای صهیونیستی با سرمایه گذاری گسترده می کوشد تصویری خشن و بی منطق از اسلام و مسلمانان در اذهان جهانیان تکثیر و تثبیت کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت های فرهنگی غرب بر ضد کشور های اسلامی گفت :ظاهر این فعالیت ها فرهنگی است اما باطن سیاسی دارد و هدف غربی ها در نهایت از بین بردن اتحاد و انسجام دنیای اسلام است.

دکتر حسینی  تصریح کرد: اسلام  حرف تازه ای برای مدیریت جهان دارد و هراس غرب  از اسلام  ریشه در نگرانی آنها برای از دست دادن سلطه خود بر منابع جهانی دارد چرا که آرمان اصلی اسلام و وعده قطعی الهی استقرار عدالت است که یقینا محقق خواهد شد

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید