نمایش جزییات خبر
۱۸ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۰۷

دولت دهم به حقوق فرهنگی مردم اهتمام ویژه دارد

نمایشگاه امسال وضعیت به مراتب بهتری نسبت به سال گذشته دارد.
دولت دهم به حقوق فرهنگی مردم اهتمام ویژه دارد

هادی ابراهیمی در ساعت های پایانی نخستین روز از برگزاری صدو هشتاد و سومین نمایشگاه کتاب استانی و هفتمین نمایشگاه کتاب مازندران در نمایشگاه حاضر شد و  گفت:نمایشگاه امسال وضعیت به مراتب بهتری نسبت به سال گذشته دارد.
 معاون سیاسی استانداری مازندران با اشاره به استقبال مردم در نخستین روز از آغاز به کار نمایشگاه کتاب اظهار داشت: ناشران کتاب های جدیدی برای ارائه در نمایشگاه عرضه کرده اند.
ابراهیمی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب در دولت نهم و اینک در دولت دهم روند خوبی را طی کرده، یادآور شد: دولت اعتقاد دارد مردم در کنار حقوق اجتماعی، حقوق فرهنگی هم دارند.
 وی با اشاره به اینکه دولت های پس از جنگ نتوانستند به خوبی از عهده حقوق فرهنگی مردم برآیند، تصریح کرد:به نوعی بی توجهی به حقوق فرهنگی در آن برهه دیده می شد،اما احمدی نژاد نسبت به حقوق فرهنگی مردم اهتمام ویژه دارد و رویکرد فرهنگی سفر سوم دولت هم نشان از این مساله دارد.
به گزارش مازندنومه،معاون سیاسی استانداری مازندران با بیان این که مردم حق دارند از مراکز فرهنگی برخوردار باشند افزود:برگزاری نمایشگاه کتاب در مراکز استان ها در نوع خود بی نظیر است و رسانه ها هم بازتاب خوبی از برگزاری نمایشگاه داشتند.
ابراهیمی ضمن استقبال از نمایشگاه کتاب استانی خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب استان ها فرصتی است تا افراد نیازهای فرهنگی خود را تهیه کنند و طی مسافت را تا پایتخت متحمل نشوند.

معاون سیاسی استانداری مازندران که با فرزند خردسالش -محمدطاها- در نمایشگاه حضور یافته و چند جلد کتاب کودک هم خریده بود در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره ارزیابی خود از غرفه های کتاب کودک گفت: از چند غرفه کتاب کودک بازدید کردیم و کتاب های خوبی در حوزه کوکان انتشار یافته است.
 وی با بیان اینکه زمانی که مدیرکل ارشاد بودم نمایشگاه کتاب برگزار کردم و نمایشگاه کتاب امسال دارای آثار فاخر و ارزشمندی است یادآور شد: امسال تعداد ناشران بیشتری در نمایشگاه حضور یافتند و این روند باید تداوم داشته باشد.
 گفتنی است هادی ابراهیمی سال گذشته در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب از ارشاد به استانداری نقل مکان کرده و به سمت معاونت سیاسی استانداری مازندران منصوب شد. 
 

روابط عمومی
اشتراک در
کلیدواژه ها: نمایشگاه کتاب
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید