اخبار
برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب منجر به عدالت فرهنگی می شود/ شاهد جریان سالم تر اقتصادی در نمایشگاه مجازی کتاب خواهیم بود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در آیین گشایش نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به صورت مجازی منجر به عدالت فرهنگی می شود، گفت: عدالت فرهنگی را یک عدالت بشری می دانیم و حق انسان دانستن است و کتاب منبع درست دانستن است.
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
جدول نمایش آثار جشنواره سی و هفتم منتشر شد/ توضیحاتی درباره نحوه تماشای آثار
جدول نمایش آثار سی و هفتمین جشنواره بین‎‌المللی فیلم کوتاه تهران در پردیس سینمایی ایران مال با اختصاص یک سالن ویژه اهالی رسانه (سالن6) و 8 سالن برای مخاطبان و فیلمسازان منتشر شد.
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
مهلت ارسال آثار و نحوه شرکت در اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» اعلام شد
دبیرخانه مجازی اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» با صدور اطلاعیه ای ضمن تاکید بر موضوعات پیشنهادی نحوه شرکت و مهلت ارسال آثار را تشریح کرد. در این اطلاعیه از اهالی رسانه دعوت شده است آثار تولید شده خود در بازه زمانی ۱۷ مرداد الی ۱ بهمن ماه را در سامانه ثبت نام جشنواره به آدرس festival.iranpl.ir بارگزاری کنند.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
تمدید مهلت ثبت نام در نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت
با توجه به درخواست های مکرر و استقبال علاقه‌مندان از نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت، مهلت ثبت نام تا 15بهمن ماه تمدید شد.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
ثبت‌نام از اهالی رسانه برای تماشای آثار جشنواره تئاتر فجر آغاز می‌شود
با ارائه سازوکاری براساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مرحله ثبت نام اهالی رسانه برای تماشای آثار سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از روز سه شنبه 30 دی (فردا) آغاز می شود و تا روز جمعه 3 بهمن ماه ادامه دارد.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
سازمان ها و نهادها چگونه برای دریافت یارانه خرید کتاب ثبت‌نام کنند؟
مراحل ثبت نام و دریافت «یارانۀ اعتباری خرید کتاب» ویژه سازمان‌ها و نهادها در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد.
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
میزبانی ایران مال از اهالی سینما با 9 سالن در جشنواره فیلم کوتاه تهران
به منظور حفظ سلامت اهالی فیلم کوتاه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پردیس سینمایی ایران مال با اختصاص همه ظرفیت‌های خود و 9 سالن سینما میزبان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران می‌شود.
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
اطلاعیه مهم؛ تولیدکنندگان و ناشران بازی‌های موبایلی، رایانه‌ای و کنسولی برای دریافت پروانه انتشار بازی‌های خود اقدام کنند
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در اطلاعیه‌ای مهم اعلام کرد تولیدکنندگان و ناشران بازی‌های موبایلی، رایانه‌ای و کنسولی لازم است پیش از عرضه عمومی بازی‌ها، بر‌اساس دستورالعمل‌ قانونی «صدور پروانه انتشار بازی‌های رایانه‌ای» (همچنین متقاضیان دریافت مجوز فعالیت نشر بازی‌های رایانه‌ای و متقاضیان تاسیس و اداره بازیگاه) از طریق سامانه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای دریافت پروانه انتشار و مجوز فعالیت نشر اقدام کنند و در غیر این صورت، مشمول پیامدهای قانونی آن قرار خواهند گرفت.
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۸:۳۷
قریب به ۱۸ هزار برنامه ترویجی با محوریت کتاب در فضای مجازی برگزار شد
قریب به ۱۸ هزار برنامه ترویجی با محوریت کتاب در بازه زمانی آذر ۱۳۹۹ و همزمان با استمرار فعالیت های پیشگیرانه در کتابخانه های عمومی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
فعالان سواد رسانه‌ای تنظیم‌گر تعاملات اجتماعی به شمار می‌روند
رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی گفت: صدا و سیما باید حلقه انحصار تولید و پخش را کم کرده و فضا را برای ظرفیت‌های بخش مردمی و جوانان باز کند.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
فعالان خبری در پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری بدون مجوز برای اخذ مجوز اقدام کنند
هیات نظارت بر مطبوعات با صدور اطلاعیه‌ای از فعالان خبری در پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری بدون مجوز خواست که تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، ​نسبت به ثبت درخواست اخذ مجوز فعالیت خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کنند.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
در دیدار صالحی با استاندار هرمزگان مطرح شد: تخصیص اعتبارات ویژه برای تکمیل کتابخانه مرکزی بندرعباس و مجتمع فرهنگی ابوموسی
در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استاندار هرمزگان بر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در این استان تأکید شد.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
در جلسه 751 شورای فرهنگ عمومی کشور؛ ۸ اسفند به عنوان روز «بیماری‌های نادر» نام‌گذاری شد
در جلسه 751 شورای فرهنگ عمومی کشور موضوع نامگذاری روز «بیماری‌های نادر» در تقویم کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت با اکثریت آراء ۸ اسفند در تقویم کشور به این بیماران اختصاص پیدا کرد.
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
در ادامه طرح «سه‌شنبه‌های تکریم»؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهدای اقلیت‌های دینی ارومیه تجلیل کرد
هفدهمین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم(23 دی‌ماه) با تجلیل از خانواده شهیدان «ساکو مجنونیانس» و «سرگون اکویانس بالانجی» از شهدای شاخص اقلیت‌های دینی ارومیه در دوران هشت سال دفاع مقدس با حضور سید عباس صالحی در یک ارتباط زنده تصویری با استان آذربایجان غربی برگزار شد.
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
جنگ و بیماری هم نمی تواند هنر را به میرایی برساند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در نشستی با معاون امور هنری و اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره «هنر زنده است» با تاکید بر اینکه هیچ اتفاقی از جمله جنگ و بیماری و ... نمی تواند هنر را به میرایی برساند؛ گفت: وقتی که طرح برگزاری جشنواره هنر زنده است مطرح شد به این فکر کردیم که از طریق آن به عنوان یکی از فرصت های زیست اجتماعی در دوران کرونا بهره ببریم.
۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
نتایج چهارمین رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری اعلام شد
نتایج دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با صدور بیانیه‌ای از سوی اعضای کمیته رتبه‌بندی اعلام شد.
۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
اسامی دومین گروه بیمه شدگان تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر منتشر شد
در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، اسامی دومین گروه بیمه شدگان تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر منتشر شد.
۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
صالحی از بازگشایی سالن‌های تئاتر، موسیقی و سینما در شهرهای زرد و آبی خبر داد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در حاشیه آیین پایانی جایزه عکس روایت سرباز با اشاره به اینکه وضعیت برخی از شهرها در ایام شیوع کرونا به زرد و آبی تبدیل شده درباره بازگشایی سالن های تئاتر در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس طرح محدودیت هوشمند که شهرها به وضعیت‌های قرمز، زرد، نارنجی و آبی تقسیم و در چارچوب مشاغل طبقه‌بندی شده، بر همان مبنا در شهرهای زرد و آبی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری امکان برگزاری موسیقی و نمایش در سالن ها وجود دارد.
۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
سردار سلیمانی بدون حضور رسانه‌ای و تصویری، در دل‌های مردم جای داشت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در آیین پایانی مسابقه روایت سرباز با موضوع سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بدون حضور رسانه ای و تصویری در دل های مردم جای داشت.
۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ معرفی شدند
اعضای هیأت داوران بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) با حکم محمدمهدی طباطبایی‌نژاد در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.
۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
ثبت نام تسهیلات حمایتی کم‌بهره ویژه رسانه‌ها تا 23 دی‌ماه تمدید شد
مدیران روزنامه‌ها، فصلنامه‌ها، دوفصلنامه‌ها و سالنامه‌های خصوصی و همچنین کانون‌های آگهی و تبلیغاتیِ متقاضی تسهیلات حمایتی کم بهره، از فردا 21 تا 23 دی‌ماه فرصت دارند در سامانه تحفه ثبت‌نام کنند.
۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد دانشگاهی گسترش می‌یابد
در نشست مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با رئیس جهاد دانشگاهی بر حمایت و مساعدت مالی از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی و عمومی جهاد دانشگاهی در ایام کرونا، توجه بیشتر به اقتصاد فرهنگ و بهره‌مندی کارآموزان مجموعه‌های تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خدمات آموزشی جهاد دانشگاهی تأکید شد.
۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۹:۵۶
صالحی در مراسم افتتاحیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر: حیات ایران و انقلاب اسلامی با شعر پیوند خورده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه هر زمان به تاریخ ایران نگاه کنیم متوجه پیوند بین شعر و شعرا خواهیم شد، گفت: در مقاطع مختلف همواره شاهد این بوده‌ایم که شاعران شعرهایی را در عرصه‌های مختلف سروده‌اند، در زمان انقلاب اسلامی این روند به قوت خود باقی و شعر یک کلمه صیقل خورده با انقلاب اسلامی است و به نوعی می توان گفت حیات ایران و انقلاب اسلامی با شعر پیوند خورده است.
۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه «رادیو فرهنگ​»: جشنواره شعر فجر فرصتی برای دیپلماسی فرهنگی است
صالحی با بیان اینکه جشنواره شعر فجر فرصتی برای دیپلماسی فرهنگی بر مبنای شعر و زبان فارسی است، گفت: جشنواره شعر فجر ویژگی‌ها، تمرکز و محوریتی دارد که فرصت ارتباط بین نسلی را میان شاعران کشور فراهم می‌کند.
۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
صالحی در جمع خبرنگاران: شاعران بخشی از روایت‌گران تاریخ ملت‌ها هستند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه پانزدهمین جشنواره شعر فجر گفت: شاعران می‌توانند با بیان و کلماتی که کنار یکدیگر قرار داده و عرضه می‌کنند تاریخ تصویری را به زبان کلمه ارائه و علاوه بر اینکه اسطوره‌ها و تاریخ را در قالب کلمات به تصویر می‌کشند آنها را نیز در نهاد جامعه جایگزین کنند.
۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴