اخبار
آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در اطلاعیه ای آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا را اعلام کرد.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
پایان تیرماه آخرین فرصت ثبت تقاضای کسب‌ و کارهای دارای کد بیمه و کارگاه  برای دریافت تسهیلات کرونایی
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای پایان تیرماه را آخرین فرصت ثبت تقاضای کسب‌ و کارهای دارای کد بیمه و کارگاه برای دریافت تسهیلات کرونایی اعلام کرد.
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
اجرای نمایش‌های ایرانی با تاکید بر پوشش اسلامی
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از مشارکت در تولید و اجرای نمایش‌های ایرانی با تاکید بر سبک زندگی و مدل پوشش ایرانی ـ اسلامی خبر داد و گفت: براساس تفاهمنامه این کارگروه با انجمن صنفی هنرمندان تئاتر شهر تهران، این مهم بزودی در قالب همکاری‌های دو جانبه انجام می‌شود.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره ملی شعر دانشجویی
سید عباس صالحی برای مراسم پایانی «جشنواره شعر ملی شعر دانشجویی»، پیامی صادر کرد.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۵۷
اطلاعیه پذیرفته شدگان استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی
اطلاعیه پذیرفته شدگان هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی منتشر شد
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۹
با حضور در منزل شهیدان خالقی‌پور؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح ملی "سه‌شنبه‌های تکریم" خبر داد
سیدعباس صالحی بعدازظهر امروز با حضور در خانه شهیدان خالقی‌پور از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم خبر داد و گفت: بر اساس سنت حسنه گذشته همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس طرح تکریم خانواده‌های شهدا از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آغاز و از این پس هر سه‌شنبه دیدار با خانواده معظم شهدا توسط کانون‌های مساجد محله به محله در سراسر کشور انجام خواهد شد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
اعلام وضعیت فروش فیلم ها در سمفا
اعلام وضعیت فروش بلیت سینما به صورت آنلاین و لحظه‌ای بر روی سمفا فعال شد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
صالحی خبر داد: تدوین پیش نویس سند "ترویج فرهنگ مسئولیت اجتماعی- برنامه مقابله با ابعاد بیماری کرونا کووید 19/ شورای فرهنگ عمومی در پیامدهای فرهنگی و اجتماعی کرونا می تواند تاثیر داشته باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی پیامدهای بهداشتی و درمانی و همچنین پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع کرونا، گفت: شورای فرهنگ عمومی می تواند نقش به سزایی در پیگیری پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا داشته باشد.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
حوزه هنری نقش موثری در هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش حوزه هنری در هنر انقلاب اسلامی، گفت: حوزه هنری در پاسداشت این ۴۰ ساله مستمرا کوشیده و در حوزه‌های ادبیات، سینما، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و موسیقی دفاع مقدس و همه حوزه‌هایی که به نحوی به دفاع مقدس ارتباط دارد، خوش درخشیده و اگر به دفاع مقدس و مجموعه اتفاقات ناب آن ایام نگاه کنیم یکی از مجموعه‌هایی که تلاش کرده تا ادای دین کند، حوزه هنری است.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
فراخوان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
فراخوان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران منتشر شد.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
فراخوان بنیاد رودکی برای اجرای گروه‌های هنری در تالارها
بنیاد رودکی برای اجرا در تالارهای خود به گروه‌های هنری فراخوان داد.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
جهانگیری در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: کاهش تصدی گری راهبرد اصلی وزارتخانه ها باشد
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ارتقای سطح حاکمیتی راهبرد جدی و کاهش تصدی گری باید به عنوان راهبرد اصلی وزارتخانه ها و سازمان ها باشد، گفت: شاید این کار در برخی وزارتخانه ها مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمی دشوار باشد ولی باید به عنوان یک راهبرد مهم به شمار آید.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
روند رو به رشد شاخص های مختلف عرصه فرهنگ/ فرهنگ حوزه انفاق است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان و روسای سازمان های مختلف این وزارتخانه عصر امروز با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کردند.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
با حضور معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت؛ رونمایی از 17 سند فرهنگ عمومی و فضای مجازی کشور
همزمان با حضور معاون اول رئیس جمهور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 17 سند فرهنگی این وزارتخانه رونمایی شد.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
معاون اول رییس جمهور با مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار می کند
معاون اول رئیس جمهور عصر امروز با وزیر و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه دیدار و گفت و گو می کند.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
فراخوان مشارکت و معرفی آثار در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020
با توجه به اطلاعیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت، هفتادودومین دورة این نمایشگاه (23 تا 27 مهر 1399- 14 تا 18 اکتبر 2020) در دو بخش حضوری و مجازی، با رعایت الزامات بهداشتی و تدابیر ویژه برگزار خواهد شد. از تمامی ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها، مؤسسات و آژانس‌های ادبی سراسر کشور برای ثبت‌نام به‌منظور مشارکت در این رویداد فرهنگی و معرفی کتاب‌های خود (عرضه در غرفة ملّی ایران مطابق روال سال‌های گذشته و یا عرضه در بستر تعبیه‌شده در فضای مجازی توسط نمایشگاه فرانکفورت) دعوت به عمل می‌آید.
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۴۰
گام‌های نهایی ساماندهی موسسات معاونت فرهنگی/ اسامی هیات امنای موسسه جدید اعلام شد
روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد، قرار است در اولین نشست هیات امنای موسسه جدید که به زودی با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود؛ ساختار و عنوان دقیق موسسه فراگیر جدید معاونت فرهنگی مشخص شود و روند ساماندهی به آخرین منزل خود برسد.
۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند: نشست مجازی«نقش فرهنگ در پیشگیری از مصرف مواد مخدر»
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی باهمکاری شورای فرهنگی اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست مجازی«نقش فرهنگ در پیشگیری از مصرف مواد مخدر» را چهارشنبه 4 تیرماه ساعت 15:00 تا17:00 برگزار می‌کند.
۰۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
فراخوان نظرخواهی درباره پیشنویس دو دستورالعمل
دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار فراخوانی از اصناف و تشکل‎های مرتبط با چاپ درخواست کرد پیشنهادات خود دربارۀ دستورالعمل‌های نظارت بر تولید آثار چاپی و صدور مجوز صادرات و واردات محصولات چاپی را به این اداره‌کل ارسال کنند.
۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
در پی انتشار اخباری در مورد استاد مایل هروی؛ مدیر وقت خانه کتاب و عضو بنیاد بین‌المللی مولانا واکنش نشان دادند
نیکنام حسینی‌پور مدیر وقت خانه کتاب و فروزنده اربابی عضو بنیاد بین‌المللی مولانا در صفحه‌های شخصی خود در اینستاگرام به خبرهای مربوط به استاد نجیب مایل هروی واکنش نشان دا‌دند.
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ تابعیت استاد هروی پژوهشگر برجسته افغانستانی پذیرفته شد
در پی انتشار اخباری در مورد رسیدگی به مشکلات اقامت و مسایل مربوط به استاد نجیب مایل هروی، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام داشت که با پیگیری این وزارت و اقدامات موثر وزارت کشور، وزارت‌ امور خارجه، و نهادهای مرتبط موضوع پذیرش تابعیت مایل هروی تایید شده و آخرین مراحل اداری و قانونی خود را پشت سر می‌گذارد.
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
اطلاعیه مهم درباره مهلت پرداخت حق بیمه سه ماهه اول سال 99
صندوق اعتباری هنر در اطلاعیه ای نحوه مهلت پرداخت حق بیمه سه ماهه اول سال 99 را اعلام کرد.
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
صالحی در مراسم تشییع مرحوم استاد کشاورز: عشق به ایران تا پایان عمر همراه استاد کشاورز بود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تشییع مرحوم استاد محمدعلی کشاورز ضمن عرض تسلیت این ضایعه دردناک به خانواده آن مرحوم و ملت ایران گفت: مرحوم استاد محمد علی کشاورز با ایران بود، با ایران زیست و تا پایان عشق به ایران همراهش بود و با این عشق زیست و با این عشق جان خود را تسلیم کرد.
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
توقف صدور مجوز برای سریال نمایش خانگی
صدور مجوز تولید سریال‌های نمایش خانگی تا اطلاع ثانوی متوقف شد.
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۵۲
حضور صالحی در منزل مرحوم استاد محمدعلی کشاورز
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعداظهر امروز با حضور در خانه مرحوم استاد محمدعلی کشاورز یاد و خاطره وی را گرامی و برای خانواده آن مرحوم طلب صبر و شکیبایی کرد.
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰