اخبار
با حضور صالحی و بانک؛ تفاهم‌نامه همکاری با شورای عالی مناطق آزاد تجاری امضا شد
به منظور ایجاد هماهنگی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری و انجام ماموریت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مناطق آزاد تجاری تفاهم‌نامه‌ای بین این وزارتخانه و شورای عالی مناطق آزاد تجاری امضا شد.
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سرنوشت جشنواره‌ها تا پایان مردادماه مشخص می شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با «ایران» خبرداد که تکلیف برگزاری جشنواره‌های سینمایی و هنری تا پایان مردادماه مشخص می شود
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت عضو شورای فقهی بانک مرکزی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سیدعباس موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۸:۲۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: خبرنگاران بیمه کرونا می‌شوند
سید عباس صالحی در جدیدترین توئیت خود از بیمه کرونای خبرنگاران خبر داد و نوشت: صندوق هنر تا دو هفته دیگر بیمه کرونای خبرنگاران را اجرایی می‌کند.
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
صالحی در آیین معرفی رسمی پایتخت فرهنگ و هنر ایران اسلامی: فهما می‌تواند منجر به تاثیرگذاری بر جریان‌های فرامسجدی شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین معرفی شهر مقدس قم به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر ایران اسلامی، گفت: انتخاب پایتخت فهما، می‌تواند چشم‌اندازی برای سال‌های آینده فراهم کند، علاوه بر این تاثیرات این انتخاب در فضای بیرون مسجد نیز موثر است، این اتفاق می‌تواند منجر به تاثیرگذاری جریان مسجدی بر جریان‌های فرامسجدی شود.
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
صالحی در مراسم رونمایی از اثر موسیقی «نوای آدمیت»: هنرمندان در دوره کرونا مسئولیت اجتماعی خود را به خوبی ایفا کردند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از فعالیت‌های اصحاب فرهنگ و هنر که در شش ماه گذشته کادر درمانی را تنها نگذاشتند، گفت: حو‌زه فرهنگ و هنر در دوران شیوع ویروس کرونا با کادر درمان همراه بود و در این شش ماه جریان هنر کشور دوران پرافتخاری را رقم زد و مسئولیت اجتماعی خود را به خوبی انجام داد. امیدواریم هدیه کوچک امروز عرصه هنر به روحیه کادر درمانی کشور بیش از پیش کمک کند.
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی انفجار بندر بیروت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه شخصی توئیتر خود ضمن ابراز همدردی با مردم لبنان نوشت: این سوگ سخت و تلخ را به لبنان رنج‌دیده تسلیت می‌گویم. هنرمندان و اندیشمندان ایرانی در این غم انسانی هم‌دردند.
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
صالحی به مناسبت روز خبرنگار در بازدید از روزنامه جام‌جم مطرح کرد: رسانه‌های مکتوب نیازمند پیوند با رسانه‌های دیجیتال هستند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از روزنامه جام‌جم گفت: روزنامه جام‌جم در عمر ۲۰ساله خود هم وزین و محترم و هم با مقبولیت و گستره مخاطب بالا بوده است. بیست سال زمان کمی نیست اما در عین حال عمر جوانانه است و نقطه جوانی جام‌جم هم در همین ۲۰سال است و حتما شاهد روزهای بهتری برای این روزنامه خواهیم بود مخصوصا که نفس روح‌الله رجایی جان تازه‌ای به جام‌جم داد.
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
سه انتصاب جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، آموزش و توسعه مشارکت‌های امور قرآن و عترت، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآن و عترت و مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی منصوب شدند.
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
صالحی در مراسم تجلیل از خانواده شهدای خبرنگار: شهدای خبرنگار با شهادت پیام خود را به نسل آینده منتقل کردند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ششمین هفته از طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» که به تجلیل از خانواده شهیدان خبرنگار محمود صارمی و حسن مصطفوی و همچنین خانواده شهدای دفاع مقدس مجید و حمیدرضا انجم‌شعاع اختصاص داشت، گفت: از ابتدای دفاع مقدس اهالی رسانه در کنار مردم ‌قرار گرفتند و در همان ماه‌های نخست نام‌هایی از شهدای رسانه را می‎‌بینیم، این مسیر تا به امروز ادامه پیدا کرده و خبرنگاران شهید از یک سو با مسئولیت خبرنگاری و از سوی دیگر با شهادت پیام خود را به نسل آینده منتقل کردند.
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در منزل مرحوم خسرو سینایی
سید عباس صالحی عصر روز گذشته ( دوشنبه ) با حضور در خانه زنده‌یاد خسرو سینایی یاد و خاطره او را گرامی داشت.
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
امیرزاده در بازدید از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا): ایبنا راه‌های رسیدن به یک رسانه استاندارد در حوزه کتاب را طی کرده است/ در دوران کرونا نیازمند ارتقای سواد رسانه‌ای حوزه سلامت هستیم
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ایبنا راه‌های رسیدن به یک رسانه استاندارد در حوزه کتاب را طی کرده است، گفت: این خبرگزاری با حرکت در همین مسیر قطعا جایگاه خود را در حو‌زه فرهنگ بیشتر پیدا خواهد کرد.
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
صالحی در دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان: میرزا کوچک‌خان از نمادهای هویتی ایران زمین است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بزرگداشت یکصدمین سالگرد میرزا کوچک‌خان جنگلی گفت: میرزا کوچک‌خان از ابعاد مختلف، نماد هویتی برای ایران زمین و به گونه‌ای خاص برای استان گیلان است. او شخصیتی بود که برای نسل جوان روزگار ما می‌تواند آموزه‌های فراوانی داشته باشد.
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ وبینار دومین سلسله نشست‌های «کرونا و تحولات فرهنگی» برگزار می‌شود
افتتاحیه دومین سلسله نشست‌های «کرونا و تحولات فرهنگی»، با عنوان قلمرو روابط فرهنگی بین‌المللی؛ فرصت‌ها و چالش‌ها با حضور سید عباس صالحی به صورت ارتباط زنده تصویری برگزار می‌شود.
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
گواهی مالکیت فیلم دائمی شد+ فهرست گواهی‌های صادره
فهرست گواهی مالکیت فیلم‌های سینمایی و غیر سینمایی شامل 1029 عنوان فیلم منتشر شد.
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
سی و هشتمین جایزه کتاب سال فراخوان داد
دبیرخانه سی و هشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران فراخوان این دوره را منتشر کرد.
۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت خسرو سینایی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت خسرو سینایی کارگردان پیشکسوت کشورمان را تسلیت گفت.
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹
فراخوان ثبت‌نام در طرح تابستانه کتاب ٩٩
در راستای تحقق بخشی از برنامه‌های معاونت امور فرهنگی در حمایت از ناشران و کتابفروشان کشور، طرح تابستانه کتاب ٩٩ توسط موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران برگزار خواهد شد.
۰۹ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۷:۴۵
پیام رهبر انقلاب به مناسبت ایام حج: رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به‌ مناسبت ایام حج با تأکید بر وحدت امت اسلامی در برابر آمریکای متجاوز و رژیم صهیونیستی و همچنین لزوم اهتمام به «کمک به فلسطین مظلوم، دلسوزی برای پیکر مجروح یمن و دغدغه مسلمانان زیر ستم در هر نقطه جهان»، سران برخی کشورهای اسلامی را که برای سود شخصی چند روزه با رژیم غاصب صهیونیستی دست دوستی می‌دهند به پرهیز از این رفتار ذلت‌بار نصیحت و در خصوص حضور آمریکا در منطقه و حوادث جاری در آمریکا خاطرنشان کردند: حضور آمریکا در غرب آسیا را به زیان ملت‌های این منطقه و موجب ناامنی و ویرانی و عقب‌ماندگی کشورها می‌دانیم.
۰۸ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
افزایش تسهیلات کرونایی از منابع جدید، پرداخت 27 میلیارد تومان تسهیلات به اهالی فرهنگ
لادن حیدری از پیگیری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای افزایش تسهیلات به صنوف آسیب‌‌دیده از کرونا خبر داد.
۰۸ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
اطلاعیه شماره یک کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا درباره نحوه برگزاری آیین عزاداری محرم
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و برگزاری آیین‌های سوگواری سید و سالار شهیدان، اطلاعیه شماره یک خود را با تاکید ویژه بر رعایت «دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئات مذهبی، تکایا و حسینیه ها» در ایام ماه محرم منتشر کرد.
۰۸ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهیده قورچانی: شهدای منا در اوج عبادت به شهادت رسیدند
صالحی با اشاره به اینکه شهدای منا از جایگاه خاصی برخوردا هستند، گفت: اگر حج را قله‌ی عبادات بدانیم در این ایام حالت احرام اوج عبادت است، به دنبال آن در زمان احرام اوج عبادات در منا است، شهدای منا شهدایی هستند که در این نقطه اوج عبادت به معبود الهی پیوستند، همچنین شهدای منا در اوج مظلومیت در غربت به شهادت رسیدند و اتفاقات پس از شهادت آنها بسیار مظلومانه بود.
۰۷ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
صالحی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید اهل تسنن: شهید براهویی مطلق شهید وحدت است / اهل تسنن با ۱۱هزار شهید در حفظ نظام و انقلاب اسلامی همیشه در‌ میدان مبارزه بودند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهید براهویی مطلق و شهدای نظیر او شهید وحدت به شمار می‌روند، شهید وحدت هستند چون نشان دادن برای حفظ آرمان‌های نظام و انقلاب در کنار اهل تشییع گام به گام جلو آمدند و در این مسیر جان خود را فدا کردند.
۰۷ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
در دیدار صالحی با استاندار قزوین تاکید شد: تنظیم تفاهمنامه میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری قزوین
در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استاندار قزوین و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری قزوین برای توسعه فرهنگی این استان منعقد شود.
۰۷ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
پیام صالحی به مناسبت درگذشت رحمت‌الله حسن‌پور شاعر مازندرانی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت رحمت‌الله حسن‌پور سوادکوهی شاعر مازندرانی را تسلیت گفت.
۰۶ اَمرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷