اخبار
در مساجد به دنبال تحقق اهداف فرهنگی هنری هستیم/عشق به خاندان پیامبر(ص) در انحصار هیچ گروهی نیست
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش منادیان وحدت بیان کرد: استان پهناور سیستان و بلوچستان با پیشینه تاریخی بلند خود یکی از بهترین جلوه های معنویت و فرهنگ در کانون ایران عزیز ماست.
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و‌ بلوچستان دیدار کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و‌ بلوچستان دیدار و گفت و گو کرد.
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
تجدید میثاق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با آرمان های شهدا در زاهدان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در سفر به سیستان و بلوچستان با حضور در گلزار شهدای زاهدان با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کرد.
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۴۶
افتتاح نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با حضور ایران
هفتاد‌وسومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت عصر روز گذشته (بیست‌وهفتم مهرماه) با حضور جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد و از امروز (بیست‌وهشتم مهرماه) رسما آغاز به کار کرد.
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ورود خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران به جناح بندی‌ها ممنوع است
اسماعیلی در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: در خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران ورود به جناح بندی‌های مختلف ممنوع است، نباید این رسانه به عنوان بازوی یک جناح مطرح شود، خبرگزاری جمهوری اسلامی و روزنامه ایران به مجموعه نظام تعلق دارد.
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سینما روایت‌گر مسلط واقعیت و حقیقت است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح نوساخته‌ای که هنرمند از واقعیت پدید می‌آورد آینه‌ای است در مقابل جامعه و سینما، هنری راهبردی، هنری متعالی و رسانه‌ای تاثیرگذار، نافذ و سریع‌الامضاست و در عصر حاضر معرف تاریخ، فرهنگ و تمدن کشورهاست.
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
اسماعیلی: تمرکز زدایی برنامه‌های فرهنگی و هنری از اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی گفت: تمرکززدایی برنامه های فرهنگی و هنری و توجه بیشتر به استان ها و مناطق از اولویت های این وزارتخانه به شمار می رود.
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
به پیشنهاد رئیس سازمان سینمایی و با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ اعضای هیات امناء بنیاد سینمایی فارابی معرفی شدند
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیشنهاد محمد خزاعی رئیس سازمان امور سینمایی اعضای هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی را منصوب کرد.
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: احیای قانون خرید آثار هنرمندان در دولت دنبال می شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: احیای قانون خرید آثار ادبی و فرهنگی و هنری تولید شده از سوی هنرمندان در دولت سیزدهم مورد پیگیری است.
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
توسعه و تکمیل زیرساخت های فرهنگی در دستور کار جدی دولت است/ پیام اسماعیلی به دوسالانه خوشنویسی ایران
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توسعه و تکمیل زیرساخت ها و طرح های فرهنگی در دستور کار جدی دولت مردمی سیزدهم قرار دارد.
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت رحیم رحیمی پور
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی، درگذشت رحیم رحیمی پور را تسلیت گفت.
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی برگزار شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست امروز شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی که با حضور غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، محمود شالویی مشاور وزیر و دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی و اعضای این شورا برگزار شد، گفت: زبان فارسی از مظاهر افتخار و هویت ملی کشور است و توجه به آن ضروری است.
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ادبیات جوانان در تبیین دستاوردهای انقلاب پیش برنده است
محمدمهدی اسماعیلی گفت: ادبیات جوانان پیش برنده است و در مقابل ادبیات محافظه‌کاری قرار دارد و این باعث می‌شود جوانان با دقت از آرمان‌های انقلاب دفاع و دست‌آوردهای آن را روایت کنند و در عین حال جلوی روایت‌های نادرست را بگیرند و با تیغ تیز انتقاد از نارسایی‌ها صحبت ‌کنند.
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
دستور اسماعیلی برای راه‌اندازی اتاق فکر در حوزه‌های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه، گفت: به منظور استفاده از ظرفیت نخبگان، صاحب‌نظران و فعالان فرهنگی ضروری است حوزه‌های تخصصی نسبت به راه‌اندازی هیات‌های اندیشه‌ورز اقدام کنند.
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
گروه موسیقی همنوازان ایران: قرار نبود در یادروز حافظ باشیم
مطلبی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ممانعت از اجرای زنده گروه موسیقی محلی «همنوازان ایران» در آیین یادروز حافظ منتشر شده است که سرپرست این گروه موسیقی آن را نادرست خواند و گفت: قرار نبود در این آیین، برنامه اجرا کنیم.
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
نقش جوانان به عنوان پیشگامان نهضت تبیین در اندیشه مقام معظم رهبری بررسی می شود
نقش جوانان به عنوان پیشگامان نهضت تبیین در اندیشه مقام معظم رهبری، به همت دفتر نماینگی حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای در مشهد مقدس و با سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه ساعت 19 به صورت مجازی برگزار می شود.
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
شهردار مشهد با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد
سیدعبدالله ارجایی شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد با محمدمهدی اسماعیلی دیدار و پیرامون موضوعات فرهنگی این کلانشهر گفت‌وگو کردند.
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۳۹
بازنگری در آیین نامه های شورای پروانه ساخت و نمایش/ هدف اصلی تقویت سینمای انقلاب اسلامی است/ باید استاندارد سازی به سینمای ایران برگردد/ احیای شورای عالی سینما یک ضرورت است/ از فیلم های انقلابی و ملی حمایت می کنیم
رئیس سازمان سینمایی شامگاه پنجشنبه 22 مهرماه در برنامه شهرفرنگ پیرامون آینده سازمان سینمایی و همچنین راهکارهای این سازمان برای برون رفت از مشکلات توضیحاتی را ارائه داد.
۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
دست‌آورد فرهنگی کم‌سابقه سفر رئیس جمهور به استان فارس؛ اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل تالار مرکزی شیراز
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری به این استان در مدت سه سال برای تکمیل تالار مرکزی شیراز خبر داد.
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴
سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهرستان ارسنجان
محمدمهدی اسماعیلی در سفر به ارسنجان از محل جدید احداث کتابخانه عمومی بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات این شهرستان قرار گرفت.
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوید تکمیل موزه پاسارگاد پس از نیم قرن بلاتکلیفی را داد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه در سفر به شهرستان پاسارگاد از موزه این شهر که تکمیل آن ۵۰ سال معطل مانده بازدید و نوید پیگیری تامین اعتبار برای تکمیل آن را داد.
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
اسماعیلی در آیین یاد روز حافظ: ایران قوی با همنشینی متوازن اقتصاد و سیاست و صدرنشینی فرهنگ به وجود می‌آید
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین یاد روز حافظ با بیان اینکه باید فضایی را فراهم کنیم که اهالی فرهنگ و هنر بر صدر بنشینند و در راس باشند، گفت: آیت‌الله رئیسی با فهم عمیق از علائق مردم این مرز و بوم شعار «ایران قوی» را مطرح کردند که ایران قوی با همنشینی متوازن اقتصاد و سیاست و صدرنشینی فرهنگ به وجود می‌آید.
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۹
مراسم اختتامیه مسابقه «طراحی کتابخانه عشایری» برگزار شد
آثار برگزیده و شایسته تقدیر مسابقه «طراحی کتابخانه عشایری» طی مراسمی با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: یکی از اهداف گام دوم انقلاب آشتی میان حوزه‌های سنتی با دانش‌های جدید است
محمدمهدی اسماعیلی در مراسم افتتاح نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» گفت: یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی در گام دوم این است که بتواند حوزه دانش و فناوری را با حوزه‌های سنتی خود آشتی دهد. با گره خوردن حوزه وقف و حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانیم از ظرفیت‌های سنتی خودمان، در حوزه دانش‌های جدید و توسعه آنها و همچنین به کارگیری آن ها برای پیشرفت و اعتلای کشور استفاده کنیم.
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
در سفر رئیس جمهور به استان فارس؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهرستان‌های پاسارگاد، مرودشت و ارسنجان سفر می‌کند
محمدمهدی اسماعیلی در سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به شهرستان‌های پاسارگاد، مرودشت و ارسنجان سفر می‌کند.
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
صفحه ۱ از ۴۰