اخبار
آیین تکریم مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد
آیین تکریم مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از معاونان و مدیران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی (به صورت ویدئو کنفرانس) برگزار شد.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خانواده شهید مدافع حرم، مهدی قاضی خانی تجلیل کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه هفته دفاع مقدس و در دومین نشست شکوه مادری از خانواده شهید مدافع حرم، مهدی قاضی خانی تجلیل کرد.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمدابراهیم آیتی در فضای مجازی
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارشنبه سی و یکم شهریورماه ۱۴۰۰ مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمد ابراهیم آیتی، تاریخ نگار، مترجم و اسلام پژوه برجسته معاصر را در فضای مجازی برگزار می‌کند.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
اسماعیلی در مراسم معارفه معاون امور فرهنگی: سیاست‌های دولت مردمی در عرصه فرهنگ روشن و فراگیر است
محمدمهدی اسماعیلی در مراسم معارفه معاون امور فرهنگی گفت: سیاست‌های دولت مردمی در عرصه فرهنگ روشن و فراگیر است و تمام تلاش ما به پیش بردن این سیاست‌هاست. از این رو در انتخاب همکاران و انتصاب مدیران جدید، شناخت کامل از ایشان و میزان توانایی آنان ملاک اصلی است.
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
وزیر فرهنگ و گردشگری چین انتخاب محمدمهدی اسماعیلی را تبریک گفت
وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین در پیامی با تبریک انتصاب محمدمهدی اسماعیلی خواستار همکاری‌های دوجانبه و گسترده فرهنگی میان دو کشور شد.
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: آهنگران میراث معنوی دفاع مقدس است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب دوجلدی خاطرات «صادق آهنگران» گفت: صادق آهنگران به تنهایی یک رسانه بی‌نظیر در دفاع مقدس بود یا به تعبیری میراث معنوی جنگ هشت ساله است. می‌توان گفت امروز صادق آهنگران بخشی از حافظه تاریخی مانا و جاودان نسل فعلی و ایران عزیز است.
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
پیام خداحافظی محسن جوادی معاون پیشین امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
معاون پیشین امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی بعد از پایان خدمت 4 ساله در معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه از همکاران و اهالی فرهنگی خداحافظی کرد.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳
در حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی یاسر احمدوند را به عنوان معاون امور فرهنگی این وزارتخانه منصوب کرد.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
رسانه ها پشتیبان شرکت های دانش بنیان باشند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در آیین پایانی طرح نشان ایرانی ۲ با تقدیر از برگزار کنندگان این آیین گفت: حضور من در این نشست سه دلیل دارد. اولین دلیل آن به خاطر حوزه نشریات مکتوب است که در شرایط دشوار امروز در حال انجام فعالیت هستند. روزنامه جام جم نیز یکی از روزنامه‌های پیشرو است که غیر از فعالیت‌های مکتوب در حوزه ‌های دیگر نیز فعالیت می‌کند و این یکی از اقدامات ارزشمند است.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱
ایجاد توازن میان حوزه های علم و فناوری و فرهنگ یک ضرورت است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و جمعی از اعضای این شورا که در محل وزارتخانه برگزار شد، بر ضرورت ایجاد توازن حوزه های علم و فناوری و حوزه فرهنگ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد.
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
اسماعیلی: به دنبال تقویت انجمن‌های ادبی هستیم / نگاهی که هنر را به یک موضوع ویترینی تقلیل ‌دهد خواهیم شکست
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با روز شعر و ادب فارسی در دیدار با جمعی از شاعران و ادیبان با بیان اینکه در دولت به دنبال تقویت انجمن‌های ادبی هستیم، گفت: رویکرد ما این است که دور از نگاه ویتریتی و‌ مناسبتی، به حوزه شعر و ادب به عنوان بخش اصلی حوزه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی توجه کنیم. این حوزه بزرگان بسیاری دارد و همه سلیقه‌ ها می‌توانند در شعر و ادب حس همزبانی داشته باشند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اربعین مظهر یک پدیده مهم‌ شیعی است
اسماعیلی در مراسم رونمایی از کتاب‌های جدید انتشارات سروش با موضوع اربعین با بیان اینکه اربعین مظهر یک پدیده مهم‌ شیعی است، گفت: گاهی ما برای عزیزان خود که از ‌میان ما پر می‌کشند یک ‌اربعین برگزار می‌کنیم و این امر دیگر در سال‌های پیش‌رو موردنظر قرار نمی‌گیرد، اما این سوال همیشه مطرح است که چه اتفاقی می‌افتد که پس از گذشت ۱۴۰۰ سال از شهادت سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع) همچنان مردم نسبت به اربعین شوق، عشق و علاقه دارند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
مهد فرهنگ، هنر و ادب / یادداشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی در روزنامه ایران
محمد مهدی اسماعیلی در یادداشتی در روزنامه ایران به مناسبت روز شعر و ادب فارسی نوشت: میهن عزیز ما ایران، از دیرباز تا به امروز مهد فرهنگ، هنر و ادب بوده است و ادیبان و شاعران ایران زمین در درازای تاریخ، به سان اخترهای درخشان آسمان پر تلالو تمدن این سرزمینند که با آثار خود، هویت دیرین و پر افتخار ایرانی را قوام و دوام بخشیده‌اند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۴۴
در همایش ملی روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت شهریار در تبریز؛ پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد
همایش ملی روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار در محوطه سنگفرش مقبره الشعرای تبریز شامگاه جمعه برگزار و پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت این روز قرائت شد.
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود؛ رونمایی از کتاب‌های جدید انتشارات سروش
کتاب‌های جدید‌ انتشارات سروش با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات رونمایی می‌شود.
۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت پدر حجت‌الاسلام عاملی
محمدمهدی اسماعیلی در پیامی درگذشت پدر حجت‌الاسلام سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی را تسلیت گفت.
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دولت به همه گرایش‌ها برای بازسازی فرهنگ و هنر نیاز دارد
اسماعیلی در مورد استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی خارج از دولت گفت: دولت مردمی، به همه‌ی اهالی فرهنگ و هنر و رسانه‌ی کشور برای نظام تحولی در پیش رو نیاز دارد. به همه‌ی آن‌ها با هر گرایش و سلیقه‌ای احترام می‌گذارد. من فکر می‌کنم این‌قدر حرف مشترک وجود دارد و درباره‌ی آنها کار نکرده داریم که همه‌ی این اهالی فرهنگ و هنر را می‌توانیم زیر این چتر جمع کنیم.
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۲۷
سامانه واکسیناسیون برای هنرمندان زیر ۴۰ سال باز شد
سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون برای تمام هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر که کد ملی آن ها از سوی صندوق به مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ارسال شده است باز شد.
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
پوراحمدی در گفت و گو با خبرگزاری مهر برنامه‌ها و فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر را تشریح کرد
مدیرعامل جدید صندوق اعتباری هنر در اولین گفت و گوی رسانه ای خود اهم برنامه‌ها و اولویت‌های مدنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید مدیریتی این مجموعه را تشریح کرد.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نگاه فرهنگ شهادت انجام می شود/ راه اندازی جشنواره حاج قاسم سلیمانی
نخستین آیین مرحله دوم طرح سه شنبه های تکریم با نگاه شکوه مادری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در محل وزارتخانه با تکریم از خانواده شهید جهانگیر صدقی برگزار شد.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
نشست روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار در فضای مجازی
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت ۲۷ شهریورماه روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار، نشست گرامی‌داشت این روز را با حضور و سخنرانی جمعی از استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی در فضای مجازی برگزار می‌کند.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
اسماعیلی در دیدار با علما و اصحاب فرهنگ و هنر اهل سنت: عدالت فرهنگی در همه کشور اجرایی شود/ اشتراکات فراوان مذاهب، مجالی برای اختلافات باقی نمی‌گذارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این ‌که آنچه در مناطق پیرامونی که بعضا از نظر مذهبی تمایزهایی دارند مهم است رعایت عدالت خواهد بود، تصریح کرد: شعار دولت مردمی تحقق عدالت است و وقتی از عدالت در حوزه فرهنگی صحبت می‌کنیم به این معنا است که نباید سرانه فرهنگی تهران با سیستان و بلوچستان تفاوت معناداری داشته باشد و عدالت فرهنگی در همه کشور اجرایی می‌شود.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: تصویب بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر در جلسه هیات دولت
اسماعیلی از تصویب بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر در جلسه هیات دولت خبر داد و گفت: تمامی اصحاب فرهنگ و هنر که در صندوق اعتباری هنر عضویت دارند شامل بسته حمایتی اعم از تسهیلات بلاعوض و وام‌های با سود کم خواهند شد.
۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۶
آیت‌الله رئیسی در جلسه هیات دولت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشکلات حرفه‌ای و شخصی جامعه هنری کشور را پیگیری کند/ اصحاب سینما در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و امیدآفرینی در جامعه پیشگام باشند
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت ضمن گرامیداشت روز ملی سینما از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا مشکلات حرفه‌ای و شخصی جامعه هنری کشور را پیگیری کند.
۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳
با حکم محمدمهدی اسماعیلی؛ سیدمجید پوراحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سیدمجید پوراحمدی را به عنوان «مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر» منصوب کرد.
۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
صفحه ۱ از ۴۰