معرفی وزارتخانهمعرفی وزرا

معرفی وزرا

محمد مهدی اسماعیلی

دکتر محمد مهدی اسماعیلی

دکتر محمدمهدی اسماعیلی متولد 1354 در کبودر آهنگ، دانش‌آموخته کارشناسی حقوق دانشگاه شهید مطهری، کارشناسی‌ ارشد روابط بین‌الملل دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه و ......

 

سید عباس صالحی  

دکتر سید عباس صالحی 

دکتر سیدعباس صالحی متولد ١٣٤٣ در مشهد و فرزند مرحوم آیت الله میرزا حسن صالحی(متوفی ١٣٩٦) است ......


صالحی امیری

سیدرضا صالحی امیری  

سیدرضا صالحی امیری متولد 1340، سیاستمدار و فعال علمی و فرهنگی فارغ التحصیل در رشته مدیریت دولتی می باشد. از جمله سوابق وی ......

 

  علی جنتی

           علی جنتی

علی جنتی متولد 1328، سیاست‌مدار و دیپلمات ایرانی فارغ التحصیل در رشته علوم اسلامی و علوم سیاسی می باشد از جمله سوابق وی......

 

سید محمد حسینی

دکتر سید محمد حسینی

دکتر سید محمد حسینی متولد 1340 در رفسنجان می باشد. از جمله سوابق علمی ، فرهنگی ، سیاسی و اجرایی وی ......

محمد حسین صفارهرندی

محمد حسین صفارهرندی

محمدحسین صفار هرندی معاون مدیر مسئول و سردبیر کیهان، در دولت اول محمود احمدی نژاد از سال 84 تا 88 به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشت، 

احمد مسجدجامعی

احمد مسجدجامعی

احمد مسجد جامعی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد، در سال 79 با گرفتن رای اعتماد از مجلس، مسوول وزارت ارشاد شد و تا پایان دوره‌ی دوم خاتمی حضور داشت.

سید عطاء الله مهاجرانی

سید عطاء الله مهاجرانی

سید عطاء الله مهاجرانی که سابقه معاونت پارلمانی رییس جمهور را داشت، سال 76 در دولت اول سید محمد خاتمی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

مصطفی میرسلیم

مصطفی میرسلیم

مصطفی میرسلیم مشاور رئیس جمهور در امور تحقیقات، در دولت دوم هاشمی رفسنجانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و تا پایان دوره حضور داشت.

علی لاریجانی

علی لاریجانی

علی اردشیر لاریجانی که مسوولیت جانشینی ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برعهده داشت به عنوان وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به مجلس معرفی شد و رای اعتماد گرفت و تا بهمن ۷۲ در این وزارتخانه حضور داشت.

سید محمد خاتمی

سیدمحمد خاتمی

سید محمد خاتمی که سرپرستی مؤسسه مطبوعاتی «کیهان» را برعهده داشت در سال 61 به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شد و تا سال 70 (دولت هاشمی رفسنجانی) طولانی ترین حضور را در این وزارتخانه داشت.

عبدالمجید معادیخواه

عبدالمجید معادیخواه

عبدالمجید معادیخواه که در سالهای نخست پس از انقلاب اسلامی، قاضی شرع دادگاه انقلاب بود در کابینه محمدجواد باهنر و پس از آن محمدرضا مهدوی کنی عهده دار وزارت ارشاد اسلامی بود که تا زمان برکناری‌اش در سال اول دولت میرحسین موسوی در این پست حضور داشت.

عباس دوزدوزانی

عباس دوزدوزانی

عباس دوزدوزانی از پایه‌گذاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دولت موقت مهدی بازرگان و کابینه محمد علی رجایی، وزیر ارشاد بود.

ناصر میناچی

ناصر میناچی

از یاران و همراهان علی شریعتی و از مؤسسان حسینیه ارشاد اولین فردی بود که درشورای انقلاب، مسوولیت وزارت ارشاد را برعهده گرفت و در دولت موقت مهدی بازرگان به عنوان وزیر تبلیغات و جهانگردی کارش را ادامه داد.