پویش کتابخوانی "با کتاب در خانه"
۳۱ فروردین ۹۹

پویش #با_کتاب_در_خانه ویژه آخرین نوروز قرن تا ۳۱ فروردین تمدید شد

 
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی رویداد‌های ترویج کتابخوانی، ابراهیم حیدری مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمدید پویش کتاب‌خوانی «با کتاب در خانه» تا ۳۱ فروردین ماه خبر داد.
 
پویش «با کتاب در خانه» در نوروز امسال، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه کتاب، شبکه شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها شروع به کار کرد. در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، به معرفی کتابی می‌پردازند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. آن‌ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شوند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کنند.
 
دبیر جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در ادامه افزود: با توجه به استمرار شرایط اضطراری ناشی از ویروس کووید-۱۹ در کشور، ادامه تعطیلی مدارس و درخواست خانواده‌ها در شهرهای مختلف برای فرصت بیشتر برای مطالعه کتاب و تهیه فیلم و کلیپ‌ از گزارش کودکان و نوجوانان، اعلام کرد که بر اساس نظر مشورتی هیئت داوران، شرکت در این پویش تا پایان ۳۱ فروردین تمدید شده است.
 
به گفته ایشان تا کنون از بیشتر مناطق جغرافیایی کشور در این پویش شرکت کرده‌اند اما شرکت استان‌های جنوبی، به خصوص استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان از این جشنواره پررنگ‌تر از بقیه استان‌ها بوده است.
 
 حیدری تأکید کردند که این یک پویش سراسری و آزاد کتاب‌خوانی است و محدود به کتاب‌های خاصی نیست اما در این مدت ناشران الکترونیک زیادی کتاب‌هایی را با تخفیف‌های خوب عرضه کردند که آن‌ها هم قابل مطالعه و ارائه هستند، به خصوص کتاب‌های جدیدی که با موضوع ویروس کرونا هم به رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است.
 
 دبیر ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان افزود تا کنون بیش از ۹۰ درصد شرکت کنندگان از فضای اینستاگرام برای انتشار کلیپ معرفی فیلم توسط کودکان و نوجوانان استفاده کرده‌اند و پر کردن فرم شرکت در پویش در سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی به آدرس  
 
 
 
 یا اینستاگرام شبکه ترویج کتابخوانی به آدرس instagram.com/bookpromotion.ir
 
و گروه واتساپ
 
 
مراجعه کنند.
پویش کتابخوانی "با کتاب در خانه"
اشتراک در
اظهار نظر
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.