نمایشگاه آثار تذهیب استاد داور پروین
۲۱ مهر ۱۳۹۸

گشایش نمایشگاه آثار استاد داور پروین و آیین رونمایی از نشان تذهیب شده موسسه فرهنگی اکو

نمایشگاه آثار تذهیب استاد داور پروین عصر روز یکشنبه مورخ 21 مهرماه 98 با حضور محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، سفیر مالی در تهران و جمعی از مفاخر هنر تذهیب در محل گالری دیپلماتیک این نهاد بین المللی طی مراسمی گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، محمد مهدی مظاهری در این مراسم با اشاره به حضور اصحاب فرهنگ و هنر کشور گفت: هنرمندان ایرانی همیشه در دنیا سرآمد بوده اند.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با اشاره به تدوین برنامه جامع دیپلماسی فرهنگی در دوره مدیریت خود دراین نهاد بین المللی افزود: با وجود تمامی موانع مالی داخلی و بین المللی موفق شدیم علاوه بر گسترش فعالیت های مؤسسه فرهنگی اکو، اقدامات ساختاری کم نظیری را همچون تأسیس اتحادیه اکومو، اکو دیجیتال، و اکو پرس به سرانجام برسانیم.

مظاهری در ادامه افزود: گسترش فعالیت های مؤسسه فرهنگی اکو به حوزه هایی نظیر صلح، کودک و خانواده، ورزش، موسیقی و سینما و تشکیل فراکسیون اکو در مجلس شورای اسلامی از جمله مهمترین اقدامات دوره اخیر مدیریتی مؤسسه فرهنگی اکو بوده است.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با بیان اینکه گالری دیپلماتیک اکو میزبان آثار بسیاری از بزرگان هنر داخلی و بین الملل تا امروز بوده است، تأکید کرد: نمایشگاه آثار استاد پروین هم از مهمترین نمایشگاه های برگزار شده در این دوره مدیریتی اکو می باشد.

مظاهری در خاتمه افزود: مهمترین تعبیر را استاد یدالله کابلی درباره استاد پروین بکار برده اند که روح استاد باقری به عنوان استاد ایشان همواره از آثار خلق شده این تذهیب گر برجسته ایرانی شاد و خرسند است.

کوهستانی استاد خوشنویسی کشور نیز طی سخنانی از مناقب استاد داور پروین تجلیل نمود و افزود: گالری دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو با تدابیر دکتر مظاهری به نگارخانه ای گزیده با رویکرد نمایش آثار ایران فرهنگی تبدیل شده است.


نمایشگاه آثار تذهیب استاد داور پروین
اشتراک در
اظهار نظر
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.