• Law Detail

نحوه شرکت در نهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)
Date May 10, 2011
Export Organization
Organization Ministry of Culture and Islamic Guidance
Circular Number 1
Approval Date
Effective Date
Notification Date
Validity Date

نحوه شرکت در جشنواره_بنر

چگونگی شرکت در یک یا چند جشنواره و برنامه:


1) قدم اول: کسب اطلاعات عمومی از نوع و مشخصات 58 برنامه تخصصی ای که فراخوان آنها توسط دبیرخانه های سی استان کشور منتشر شده است، به یکی از طرق زیر:
    الف) مشاهده فراخوان مکتوب و اصلی جشنواره منتشره در روزنامه های کثیرالانتشار کشور و یا پوسترهای توزیع شده در سراسر کشور
    ب) مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی «شمس توس» در اینترنت به نشانی www.shamstoos.ir  که زیرنظر دبیرخانه دائمی جشنواره با مرکزیت مشهد مقدس به روز رسانی می شود و دریافت فایل تصویری و یا متنی فراخوان ها
     
2) قدم دوم: دریافت و مطالعه فراخوان های جشنواره ها و برنامه های تخصصی ای که علاقمند به حضور و ارسال اثر برای آنها هستید و دقت در شرایط شرکت و مهلت ارسال آثار آنها به یکی از روش های زیر:
    الف) مشاهده 58 فراخوان مکتوب جشنواره ها و برنامه های تخصصی که توسط دبیرخانه های آنان از طریق جراید و روزنامه ها و یا چاپ پوستر منتشر شده است.
     ب) مراجعه به سایت های اینترنتی دبیرخانه های موضوعی (در بیش از 30 سایت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها و یا سازمانهای برگزار کننده مانند آستان قدس رضوی، سازمان میراث فرهنگی و ... و نیز سی سایت نمایندگی های فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در خارج از کشور) و یا مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی «شمس توس» در اینترنت به نشانی www.shamstoos.ir
     ج) تماس تلفنی با تلفن های دبیرخانه های استانی.

3) قدم سوم: انتخاب جشنواره ها و برنامه هایی که استعداد، توان و فرصت کافی برای تهیه و تولید آثار فاخر در آن رشته به خصوص وجود دارد و نیز یادداشت شماره تلفنهای تماس با آن دبیرخانه ها برای ارتباط تنگاتنگ و اطلاع از آخرین اطلاعیه ها و تغییرات احتمالی.

4) قدم چهارم: ارسال به موقع آثار تولیدی به دبیرخانه های استانی و پیگیری کسب نتایج هیأت داوران از طرق فوق الاشاره

تبصره یک: چنانچه فراخوان برنامه ای هنوز منتشر نشده است و مایل به شرکت در این برنامه می باشد با انجام ثبت نام الکترونیک به محض انتشار، فراخوان به آدرس تان ارسال می شود. حتما در پرکردن فرم دقت لازم را به کار برید تا در ارسال فراخوان مشکلی پیش نیاید.

یک تذکر و یادآوری مهم:
همچنان که در سال های گذشته نیز تأکید شد، اختصاص هر برنامه به یک استان، به معنی مشارکت انحصاری فقط مردم همان منطقه و عدم امکان حضور داوطلبان سایر مناطق نیست بلکه این اقدام به منظور تقسیم کار و استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای بالقوه و بالفعل استان های کشور و به پیشنهاد خود آنان و با تصویب توسط شورای عالی سیاستگزاری عملی شده است. از این رو هر ارادتمند و سرسپرده ای در هر گوشه از این میهن اسلامی و یا جهان اسلام در هر مقطع سنی و با هر جنسیت (کودک، نوجوان، جوان، بزرگسال، زن یا مرد) با هر نژاد و گرایش قومی و آیین مذهبی و در هر سطح تحصیلات می تواند در یک یا چند برنامه غیر یکسان (البته به شرط این که حائر شرایط شرکت در همه آن برنامه ها بوده و مقررات را نیز رعایت نماید) مشارکت نموده و آثار تولیدی خود را برای آنان قبل از اتمام مهلت اعلام شده ارسال نماید. 

 نمایه برنامه های جشنواره نهم:
عناوین برنامه هایی که در جشنواره نهم به آن ها پرداخته شده، در جدول فراخوان نهمین جشنواره با اطلاعات کامل شامل موضوع برنامه، استان مجری، سازمان برگزار کننده، شماره های تماس و ... اعلام شده است که برای جلوگیری از اطاله کلام، علاقمندان را به مشاهده این صفحه راهنمایی می کنیم. 

یادآوری این نکته ضروری به نظر می رسد که با توجه به انتشار اولین آگهی فراخوان اصلی جشنواره در تاریخ 25 اسفند ماه 89 و متعاقب آن درج در روزنامه های کثیرالانتشار کشور، آخرین مهلت رسمی ارسال آثار به دبیرخانه های موضوعی شهریورماه 90 می باشد. در هر حال برای اطلاع دقیق از مهلت ارسال آثار، حتماً با مراجعه به سایتهای جشنواره ها و یا تماس با دبیرخانه های تخصصی اطمینان حاصل فرمایید.

ارتباط با ما:
نشانی پستی: مشهد مقدس، خیابان صاحب الزمان (عج)، نبش مولوی شمالی، مجتمع فرهنگی هنری صاحب الزمان(عج)، طبقه سوم
کد پستی: 9139813967
تلفن های تماس:
گویا(6 خط): 7287800 - 0511
نمابر: 7248580 – 0511

سامانه پیام کوتاه: 30007888
پایگاه اطلاع رسانی: www.shamstoos.ir 
پست الکترونیکی: info@shamstoos.ir  

سخن پایانی:
برخود لازم می دانیم که در این فرصت مغتنم، از حسن نظر، مساعدت های بیدریغ و توجه وافر همه بزرگان، علما و مراجع، دولتمردان، مسئولان، دست اندرکاران، کارشناسان و همه خادمان فرهنگی حضرت در تمامی دستگاههای اجرایی در سطح کشور، منطقه و استان ها به خاطر تلاش شبانه روزی در جهت رشد و تعالی کمی وکیفی برنامه های جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) و همچنین از هنرمندان، نویسندگان، شعرا، ادبا و پدیدآورندگان آثار فاخر رضوی از جشنواره های اول تا پنجم به خاطر شرکت در این رویداد فرخنده فرهنگی، هنری و ولایی و گرم نمودن فضای جشنواره ها تشکر و قدردانی نماییم.

امید است مجموع تلاشهای بیش از چهار هزار خادم فرهنگی حضرت در سرتاسر میهن اسلامی و خارج از کشور و همه همراهان معزز، مرضی درگاه احدیت حضرتش واقع گردیده و مولای صبر و رضا، کم و کاستی ما را به وسعت نظر و بزرگواری خویش ببخشاید. باشد که مقبول نظر اهل ولا افتد و دستهای گشوده شده ما به سوی همه اندیشمندان، صاحبنظران، فعالان عرصه های فرهنگ و هنر و ادب این مرز و بوم، به گرمی فشرده شده و از اندرزهایشان، اندوخته ها گیریم و رهتوشه راه بسیار نرفته کنیم که:

همتم بدرقه راه کن ای طائر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم

دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی، فرهنگی و هنری امام رضا(ع)
 
2017 Ministry of Culture and Islamic Guidance. All rights reserved
logo-samandehi