• اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اعتدال فرهنگی از سیاست های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اعتدال فرهنگی از سیاست های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
اعتدال و گفتمان فرهنگی یکی از اهداف و سیاست های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که اعتدال، عقلانیت، انسجام و دیانت فرهنگی را شامل می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر امروز در دیدار با هنرمندان استان کهکیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب گفت: بلند نظری و بلند نگری از صفات بارز مردم این استان است.

وی ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های استاندار کهکیلویه و بویراحمد در ارتقای فرهنگ و هنر این استان افزود: معاونین و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفرهای خود به استان های مختلف از جمله استان کهکیلویه و بویراحمد مطالبات و مشکلات اصحاب فرهنگ، هنر و ادب را پیگیری و رسیدگی خواهند کرد.

صالحی امیری با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگی ادامه داد: بیش از هر زمان دیگری به توسعه فرهنگی  نیاز داریم زیرا توسعه فرهنگی دارای کارکردهای مختلف از جمله انسجام، ایجاد فضای گفت و گو با هدف کاهش عصبیت، هویت و شخصیت سازی و سازگاری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تاکید کرد: اعتدال نه یک شعار که یک واقعیت تاریخی در این سرزمین است .

صالحی امیری گفت: جامعه نیاز به سرانه مصرف فرهنگی دارد. برای سرانه های فرهنگی در جامعه تعریف روشنی نداریم . باید چالش های فرهنگی امروز را در پرتو توسعه فرهنگی حل کنیم .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره بر اهمیت سرانه مصرف فرهنگی تصریح کرد: نیازمند بازنگری در میزان مصرف سرانه مصرف فرهنگی در جامعه هستیم.

وی با تاکید بر تولید مصارف مفید در شبکه های اجتماعی به عدالت فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: ایران تنها تهران نیست و باید جشنواره های ملی را در استان ها و شهرستان های کشور برگزار کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان بر نقش هنرمندان در پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعالی فرهنگ و هنر کشور تاکید کرد.

در این نشست برخی از هنرمندان استان در بخش های مختلف به نمایندگی از شهرستان ها و در رشته های مختلف به بیان مشکلات، نظرات و مطالبات خود پرداختند .

۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۹:۲۳
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500