• اخبار

نشست کمیته اجرایی دومین یادواره شهدای قرآنی استان بوشهر

نشست کمیته اجرایی دومین یادواره شهدای قرآنی استان بوشهر
ستاد برگزاری دومین جشنواره «شهدای قرآنی» از برنامه های هفته قرآن و عترت با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تشکیل جلسه داد.

به گزارش دفتر تبلیغ،ترویج و توسعه فعالیت های قرآن و عترت؛حمیده ماحوزی، دبیر شورای فرهنگ عمومی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر روز یکشنبه بیست و چهارم بهمن‌ماه در اولین جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی دومین جشنواره «شهدای قرآنی» گفت: ۱۲ برنامه جشنواره‌ای فرهنگ و هنر ویژه هفته قرآن و عترت استان بوشهر از ۱۱ تا ۱۶ اسفند‌ ماه سال جاری برگزار خواهد شد و دومین جشنواره تجلیل از «شهدای قرآنی» یکی از ویژه‌برنامه‌های این هفته است.

حمیده ماحوزی در این نشست گفت: همه ما وظیفه داریم یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود.
ماحوزی افزود: با توجه به نامگذاری ١٦ اسفند به روز قرآنی استان، اداره کل هفته قرآنی را در برنامه ریزی یک ساله خود قرار داد و سعی شد در این هفته تمام برنامه ها با رویکرد قرآن اجرا شود .
وی ادامه داد: یادواره شهدای قرآنی یکی از برنامه های هفته قرآنی است که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و دیگر سازمان ها برگزار می شود .
عالی پور معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهدا با اهداء جانشان در راه حفظ و اعتلای دین اسلام و کشور، امنیت و آرامش را در جامعه برای ما فراهم کردند از همین رو گرامیداشت شهدا و قدردانی از خانواده آنها برای ما افتخار بزرگی است.
وی افزود: همزمان با برگزاری یادواره شهدای نمایشگاهی از عکس های این ٤٤  شهید جهت آشنایی این نسل برپا خواهد شد .
عالی پور اظهار داشت: از اهداف این یادواره سپاس و قدرشناسی از شهیدان و ترویج فرهنگ قدردانی، زنده نگهداشتن و پیمودن راه آنها است .
عالی پور همچنین توضیحاتی در خصوص بخش های دیگر هفته قرآنی بیان نمود .
در حاشیه این نشست اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را در بهتر برگزار کردن این یادواره ارائه نمودند .

یادآور می‌شود، دومین جشنواره «شهدای قرآنی» ویژه تجلیل از مقام ۱۱ شهید قرآنی محصل، ۷ شهید قرآنی معلم، ۱۳ شهید قرآنی طلبه، ۴ شهید قرآنی پاسدار و مابقی از دیگر مشاغل است که در سال گذشته ۶۱ خانواده شهید قرآنی تجلیل شدند. 

۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۴۷
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500