English Arabic Persian
 
  • Law Detail

نحوه شركت در نهمين جشنواره بين المللي امام رضا (ع)
Date : May 10, 2011
Export Organization :
Organization : Ministry of Culture and Islamic Guidance
Circular Number : 1

نحوه شركت در جشنواره_بنر

چگونگي شركت در يك يا چند جشنواره و برنامه:


1) قدم اول: كسب اطلاعات عمومي از نوع و مشخصات 58 برنامه تخصصي اي كه فراخوان آنها توسط دبيرخانه هاي سي استان كشور منتشر شده است، به يكي از طرق زير:
    الف) مشاهده فراخوان مكتوب و اصلي جشنواره منتشره در روزنامه هاي كثيرالانتشار كشور و يا پوسترهاي توزيع شده در سراسر كشور
    ب) مراجعه به پايگاه اطلاع رساني «شمس توس» در اينترنت به نشاني www.shamstoos.ir  كه زيرنظر دبيرخانه دائمي جشنواره با مركزيت مشهد مقدس به روز رساني مي شود و دريافت فايل تصويري و يا متني فراخوان ها
     
2) قدم دوم: دريافت و مطالعه فراخوان هاي جشنواره ها و برنامه هاي تخصصي اي كه علاقمند به حضور و ارسال اثر براي آنها هستيد و دقت در شرايط شركت و مهلت ارسال آثار آنها به يكي از روش هاي زير:
    الف) مشاهده 58 فراخوان مكتوب جشنواره ها و برنامه هاي تخصصي كه توسط دبيرخانه هاي آنان از طريق جرايد و روزنامه ها و يا چاپ پوستر منتشر شده است.
     ب) مراجعه به سايت هاي اينترنتي دبيرخانه هاي موضوعي (در بيش از 30 سايت ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استانها و يا سازمانهاي برگزار كننده مانند آستان قدس رضوي، سازمان ميراث فرهنگي و ... و نيز سي سايت نمايندگي هاي فرهنگي سفارت ج.ا.ايران در خارج از كشور) و يا مراجعه به پايگاه اطلاع رساني «شمس توس» در اينترنت به نشاني www.shamstoos.ir
     ج) تماس تلفني با تلفن هاي دبيرخانه هاي استاني.

3) قدم سوم: انتخاب جشنواره ها و برنامه هايي كه استعداد، توان و فرصت كافي براي تهيه و توليد آثار فاخر در آن رشته به خصوص وجود دارد و نيز يادداشت شماره تلفنهاي تماس با آن دبيرخانه ها براي ارتباط تنگاتنگ و اطلاع از آخرين اطلاعيه ها و تغييرات احتمالي.

4) قدم چهارم: ارسال به موقع آثار توليدي به دبيرخانه هاي استاني و پيگيري كسب نتايج هيأت داوران از طرق فوق الاشاره

تبصره يك: چنانچه فراخوان برنامه اي هنوز منتشر نشده است و مايل به شركت در اين برنامه مي باشد با انجام ثبت نام الكترونيك به محض انتشار، فراخوان به آدرس تان ارسال مي شود. حتما در پركردن فرم دقت لازم را به كار بريد تا در ارسال فراخوان مشكلي پيش نيايد.

يك تذكر و يادآوري مهم:
همچنان كه در سال هاي گذشته نيز تأكيد شد، اختصاص هر برنامه به يك استان، به معني مشاركت انحصاري فقط مردم همان منطقه و عدم امكان حضور داوطلبان ساير مناطق نيست بلكه اين اقدام به منظور تقسيم كار و استفاده از ظرفيتها و توانمنديهاي بالقوه و بالفعل استان هاي كشور و به پيشنهاد خود آنان و با تصويب توسط شوراي عالي سياستگزاري عملي شده است. از اين رو هر ارادتمند و سرسپرده اي در هر گوشه از اين ميهن اسلامي و يا جهان اسلام در هر مقطع سني و با هر جنسيت (كودك، نوجوان، جوان، بزرگسال، زن يا مرد) با هر نژاد و گرايش قومي و آيين مذهبي و در هر سطح تحصيلات مي تواند در يك يا چند برنامه غير يكسان (البته به شرط اين كه حائر شرايط شركت در همه آن برنامه ها بوده و مقررات را نيز رعايت نمايد) مشاركت نموده و آثار توليدي خود را براي آنان قبل از اتمام مهلت اعلام شده ارسال نمايد. 

 نمايه برنامه هاي جشنواره نهم:
عناوين برنامه هايي كه در جشنواره نهم به آن ها پرداخته شده، در جدول فراخوان نهمين جشنواره با اطلاعات كامل شامل موضوع برنامه، استان مجري، سازمان برگزار كننده، شماره هاي تماس و ... اعلام شده است كه براي جلوگيري از اطاله كلام، علاقمندان را به مشاهده اين صفحه راهنمايي مي كنيم. 

يادآوري اين نكته ضروري به نظر مي رسد كه با توجه به انتشار اولين آگهي فراخوان اصلي جشنواره در تاريخ 25 اسفند ماه 89 و متعاقب آن درج در روزنامه هاي كثيرالانتشار كشور، آخرين مهلت رسمي ارسال آثار به دبيرخانه هاي موضوعي شهريورماه 90 مي باشد. در هر حال براي اطلاع دقيق از مهلت ارسال آثار، حتماً با مراجعه به سايتهاي جشنواره ها و يا تماس با دبيرخانه هاي تخصصي اطمينان حاصل فرماييد.

ارتباط با ما:
نشاني پستي: مشهد مقدس، خيابان صاحب الزمان (عج)، نبش مولوي شمالي، مجتمع فرهنگي هنري صاحب الزمان(عج)، طبقه سوم
كد پستي: 9139813967
تلفن هاي تماس:
گويا(6 خط): 7287800 - 0511
نمابر: 7248580 – 0511

سامانه پيام كوتاه: 30007888
پايگاه اطلاع رساني: www.shamstoos.ir 
پست الكترونيكي: info@shamstoos.ir  

سخن پاياني:
برخود لازم مي دانيم كه در اين فرصت مغتنم، از حسن نظر، مساعدت هاي بيدريغ و توجه وافر همه بزرگان، علما و مراجع، دولتمردان، مسئولان، دست اندركاران، كارشناسان و همه خادمان فرهنگي حضرت در تمامي دستگاههاي اجرايي در سطح كشور، منطقه و استان ها به خاطر تلاش شبانه روزي در جهت رشد و تعالي كمي وكيفي برنامه هاي جشنواره فرهنگي هنري امام رضا(ع) و همچنين از هنرمندان، نويسندگان، شعرا، ادبا و پديدآورندگان آثار فاخر رضوي از جشنواره هاي اول تا پنجم به خاطر شركت در اين رويداد فرخنده فرهنگي، هنري و ولايي و گرم نمودن فضاي جشنواره ها تشكر و قدرداني نماييم.

اميد است مجموع تلاشهاي بيش از چهار هزار خادم فرهنگي حضرت در سرتاسر ميهن اسلامي و خارج از كشور و همه همراهان معزز، مرضي درگاه احديت حضرتش واقع گرديده و مولاي صبر و رضا، كم و كاستي ما را به وسعت نظر و بزرگواري خويش ببخشايد. باشد كه مقبول نظر اهل ولا افتد و دستهاي گشوده شده ما به سوي همه انديشمندان، صاحبنظران، فعالان عرصه هاي فرهنگ و هنر و ادب اين مرز و بوم، به گرمي فشرده شده و از اندرزهايشان، اندوخته ها گيريم و رهتوشه راه بسيار نرفته كنيم كه:

همتم بدرقه راه كن اي طائر قدس
كه دراز است ره مقصد و من نوسفرم

دبيرخانه دائمي جشنواره بين المللي، فرهنگي و هنري امام رضا(ع)
 
2013 Ministry of Culture and Islamic Guidance. All rights reserved.